Новини » Курйози 7 червня, 2018, 11:31
Вчені створили алгоритм, який обчислює ідеальну дозу і час вживання кави
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Фахівці одного з дослідницьких центрів Армії США розробили алгоритм, що дозволяє розрахувати оптимальну дозу кофеїну для конкретної людини. Рекомендований режим вживання напою допоможе підтримувати бадьорість, але при цьому уникнути неприємних симптомів передозування – безсоння, нудоти, тремтіння рук.

Опис розробки опубліковано в журналі Journal of Sleep Research, повідомляє naked-science.

Багато хто пов’язує бадьорість лише з великою кількістю порцій кави. Однак, за словами творців програми, правильно складений графік прийому кофеїну дозволяє домогтися потрібного ефекту, не підвищуючи дозу. Провідний автор дослідження Жак Райфман (Jaques Reifman) пояснює: «Використання нашого алгоритму дозволяє підняти показники бадьорості на 64% з допомогою тої ж кількості кофеїну. І навпаки: людина може знизити обсяг кофеїну в раціоні на 65% і досягти еквівалентного поліпшення концентрації і пильності».

Дослідники створили математичну модель, яка оцінює зв’язок між нестачею сну, рівнем кофеїну в організмі і результатами стандартних тестів психомоторної пильності (psychomotor vigilance task). Такі завдання вимірюють швидкість реакції на візуальні стимули.

Індивідуальний графік розробляється з урахуванням даних декількох попередніх досліджень: в кожному з них вчені порівнювали, як два різних типи дозування кофеїну (кількість і час прийому) впливають на психомоторну пильність. Автори нового алгоритму поєднали дані найбільш успішних стратегій дозування, які дали можливість досягти високих результатів тестів при мінімальному обсязі кофеїну. Нова програма враховує, скільки часу людина спала, коли прокинулася і в який час доби йому необхідно домогтися піку бадьорості і уважності.

<nbsp;>

Зараз нову розробку тестують добровольці з числа американських військовослужбовців, в подальшому дослідники планують запатентувати алгоритм. Чи з’явиться комерційна версія програми, поки не відомо.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 07:53 :34