четвер, 7 червня, 2018, 13:00 Політика
У нинішньому варіанті законопроекту Рада експертів втрачає право на перевірку суддів, – Чумак
ZIK
ZIK

У тому варіанті законопроекту про антикорупційний суд, який є зараз, процедура перевірки кандидатів починається з перевірки суддів за кваліфікаційними вимогами. Якщо ж виявлять, що кандидат – недоброчесний, його можуть «проштовхнути» в суд за рішенням лише трьох членів Ради міжнародних експертів.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив заступник голови комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції Віктор Чумак.

«Я не знаю, з ким домовлено питання про антикорупційний суд, тому що Президент у своєму посланні сказав тільки про Венеціанську комісію, але жодним чином не сказав про МВФ. А валютний фонд саме таки наполягав на ключовому праві Ради міжнародних експертів заблокувати приходження до суду недоброчесних кандидатів», – підкреслив нардеп.

Він переконаний, що той варіант законопроекту про антикорупційний суд, який пропонується на розгляд парламенту прямо зараз – «трохи бутафорія».

«Рада міжнародних експертів взагалі втрачає право проведення будь-якої перевірки на доброчесність кандидатів у судді. Більше того, вся процедура починається з перевірки суддів за кваліфікаційними вимогами. Тобто, чи можуть вони за своїми знаннями, вміннями вести судові засідання», – розповідає Віктор Чумак.

Натомість до цього кандидати до антикорупційного суду не проходитимуть жодної перевірки на свою доброчесність.

«Якщо в ході цієї кваліфікаційної оцінки суддів хтось в Раді міжнародних експертів дізнається, що конкретний суддя недоброчесний, при цьому невідомо, як дізнається, звідки і за якою процедурою, не менше трьох експертів можуть лише ініціювати спільне засідання Ради експертів і Вищої кваліфікаційної комісії щодо перевірки», – пояснює парламентар.

За його словами, така ситуація призводить до того, що пропустити далі кандидата, якого підозрюють у недоброчесності, можна рішенням спільного засідання, якщо не менше трьох членів Ради експертів будуть згодні на це.

«По-перше, хто і як знайде ці дані на недоброчесність? Невідомо. По-друге, якщо три людини відразу говорять, що він «поганий», а три кажуть, що нічого страшного, то ця процедура не має сенсу. Чітко зрозуміло, що останні троє «протягнуть» цю людину», – заявив заступник голови комітету Ради з питань запобігання і протидії корупції.

Тобто виходить, що останнє слово не буде за Радою міжнародних експертів, як цього вимагали Міжнародний валютний фонд і Венеціанська комісія.

«Абсолютно ні. Я вважаю, що тут взагалі немає жодного впливу Ради експертів. Я думаю, що Президент абсолютно свідомо йде на те, що ми не отримає траншу МВФ. Або ж його хтось дезінформує, що там «все буде харашо», і транші будуть, і все інше буде», – переконаний народний депутат.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 09:01 :56