Новини » Політика 7 червня, 2018, 13:30
«Судний день»: Рада ухвалила законопроект про Антикорупційний суд
Верховна Рада України. Фото: Марків Михайло/УНІАН
Верховна Рада України. Фото: Марків Михайло/УНІАН

Верховна Рада України підтримала у другому читанні законопроект про Антикорупційний суд.

За президентський законопроект № 7440 під час сесійного засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, проголосували 315 народних депутатів.

Після оголошеної Парубієм півгодинної перерви, яка затягнулася на півтори години, у ранковому засіданні ВРУ, під час якої відбулося засідання Комітету ВРУ з питань правосуддя, а також нарада у голови ВРУ за участю голів парламентських фракцій, обранці повернулися до роботи – до фінального розгляду законопроекту.

Під час виступу з трибуни ВРУ голова фракції БПП Артур Герасимов закликав колег згуртуватися і підтримати ініціативу. Фракції «Народного фронту», група «Відродження», «Воля народу», «Самопоміч» підтримали ухвалення законопроекту, у фракції «Батьківщина» закликали передати законопроект Венеціанській комісії і повернутися до голосування по обіді; фракції Опозиційного блоку, Радикальної партії висловилися проти.

Голова Комітету ВРУ з питань правосуддя Руслан Князевич озвучив остаточну реакцію законопроекту.

Зокрема, Руслан Князевич зазначив, що відхилено поправки 682, 683, 685-739, і частину 5 статті 8 викладено в такій редакції - за ініціативою не менш як 3-х членів громадської ради міжнародних експертів питання відповідності будь-якого кандидата у судді ВАС критеріям розглядається на спільному засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів і громадської ради міжнародних експертів. Рішення щодо відповідності кандидата до критеріїв ухвалюється більшістю від спільного складу ВККС і громадської ради міжнародних експертів за умови, що за нього проголосували не менш як половина членів громадської ради міжнародних експертів.

Голова ВРУ Андрій Парубій наголосив, що рішення Комітету врахувало ключові позиції Венеціанської комісії.

Під час голосування 282 голосами «за» Рада підтримала рішення Комітету.

Під час голосування за законопроект про Вищий антикорупційний суд № 7440 з редакцією комітету у другому читанні та в цілому «за» проголосували 315 обранців.

Фото: president.gov.ua
Фото: president.gov.ua

Президент України Петро Порошенко привітав українців із прийняттям закону про Антикорупційний суд: «Це перемога».

«Сьогодні ми завершили формування антикорупційної інфраструктури. Я хочу наголосити на рішучості дій української влади у боротьбі із корупцією, бо в жодній країні світу не існує настільки рішучих законодавчих актів, які прийняті цим парламентом і підписані мною. Антикорупційний суд із таким рівнем незалежності, із таким рівнем захисту, із таким, я сподіваюсь, рівнем ефективності, ми маємо зробити якомога швидше», – заявив очільник держави.

Президент звернувся до уряду та Мінфіну для того, щоб відкрити фінансування Антикорупційного суду, а також до міжнародних організацій, щоб ті запропонували Вищій кваліфікаційній комісії суддів, кандидатів до міжнародної ради експертів. Президент звернувся до кандидатів-українців із суддівського, адвокатського корпусу, щоб ті не боялися брати участь у конкурсі.

«Вважаю сьогоднішній день історичним», – заявив очільник держави.

Нагадаємо, 1 березня 2018-го Верховна Рада України прийняла за основу президентський законопроект про Вищий антикорупційний суд № 7440, зареєстрований 22 грудня 2017-го (у ВРУ також були зареєстровані чотири альтернативні законопроекти від депутатів).

У МВФ, Світовому банку та ЄС заявили, що законопроект порушує зобов’язання України та не відповідає вимогам Венеціанської комісії.

23 травня народні депутати розпочали розгляд проекту закону  у другому читанні. До законопроекту було подано 1927 поправок.

4 червня Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що піде у відставку, якщо ВРУ не ухвалить остаточного рішення про створення Вищого антикорупційного суду.

Під час Погоджувальної ради 4 червня голова ВРУ Андрій Парубій спрогнозував, що Рада зможе ухвалити закон у четвер, 7 червня.

Президент України Петро Порошенко зустрівся з фракцією БПП та закликав парламентарів підтримати законопроект про Антикорупційний суд.

У день голосування до сесійної зали ВРУ прибули Президент України Петро Порошенко та Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Президент наголосив, що закон приймають не для міжнародних партнерів, а «для України, щоб забезпечити ефективну прозору боротьбу з корупцією», а також, що запропонована Комітетом ВРУ з питань правосуддя поправка до законопроекту щодо ради міжнародних експертів повністю відповідає Конституції України і рекомендаціям Венеційської комісії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 20:49 :09