четвер, 7 червня, 2018, 22:10 Політика
Ставнійчук пояснила ключову різницю поміж індемнітетом і недоторканністю депутатів
ZIK
ZIK

Якщо подивитись на суспільну думку, то є очевидна потреба у знятті депутатської недоторканності. І це питання неодноразово ставилось у порядок денний не лише політиків, а й тоді, коли суспільство в 2005 році і в 2013/14 виходило на революцію.

Про це в ефірі програми «ДокаZ з Олексієм Шевчуком» на телеканалі ZIK заявила колишній член Венеціанської комісії від України (2009-2013) Марина Ставнійчук.

«Європейський конституціоналізм виходить з того, що існування гарантій депутатської недоторканності щодо індемнітету і щодо депутатського імунітету повинне відповідати потребам народу. Індемнітет – це можливість депутата не відповідати за своє голосування та позицію у парламенті.

Депутат притягується до відповідальності, тільки коли він здійснює наклеп або говорить неправду, у всіх інших випадках у політичному сенсі він не відповідає. Що стосується депутатського імунітету – це таке явище, яке пов'язане з ускладненим механізмом притягнення до кримінальної відповідальності, можливість вживання в наших умовах щодо нього запобіжних заходів під час досудового слідства», – пояснила експерт.

На її думку, якщо подивитись на суспільну думку, то потреба у знятті депутатської недоторканності очевидно є. І це питання неодноразово ставилось у порядок денний не лише політиків, коли вони йдуть на вибори і дають свої пусті обіцянки, а й тоді, коли суспільство в 2005 році і в 2013/14 виходило на певні революційні кроки.

«Коли кожного разу ставилося суспільством питання захисту гідності кожної людини, рівного статусу для всіх людей – і питання недоторканності виникало. Отже суспільна потреба на зняття депутатської недоторканності насправді є», – переконана Ставнійчук.

Також ведучий програми зауважив, що ще президент Кучма, йдучи на другий термін, пропонував погратися з цим інститутом і загравав із громадою. Пані Ставнійчук додала, що Леонід Кучма, йдучи на другий президентський строк у своїй програмі мав відповідну пропозицію до людей щодо зняття депутатської недоторканності. І кожен наступний президент ставив це питання на виборах.

«Так само й ті політичні сили, які обирались до ВР. Кожен бив себе в груди, рвав на собі політичну жилетку і говорив про те, що як тільки ми прийдемо – одразу скасуємо депутатську недоторканність», – прокоментувала гостя програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 00:58 :12