четвер, 7 червня, 2018, 18:07 Політика
Луценко про відставку Данилюка: Пошуки винуватих серед колег підривають спільний результат
ZIK
ZIK

Я не хочу зараз оцінювати результати профільної діяльності Данилюка, але ті, хто знається на стані українських фінансів, дадуть не дуже оптимістичну оцінку. Проте з точки зору функціонування влади, сьогоднішнє рішення є єдиноправильним.

Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK, заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко, коментуючи рішення ВРУ щодо звільнення Олександра Данилюка з посади міністра фінансів України.

«Урядова команда завжди має демонструвати єдність планів і дій. Будь-які спроби шукати винуватих серед своїх колег підривають спільний результат. Тому в цьому контексті дії Прем’єр-міністра, який спочатку переговорив з міністром фінансів, потім заслухав цю ситуацію на засіданні Кабміну і лише після того, як це не дало результату, направив свої подання до ВРУ, вважаю обґрунтованими і правильними», – заявив Юрій Луценко.

Генпрокурор додав, що Прем’єр-міністр не повинен боротися із внутрішньою фрондою, а має виконувати поставлені Верховною Радою і суспільством завдання.

«Тому, думаю, у цьому контексті було зроблено все правильно», – підкреслив Луценко.

А щодо дій Олександра Данилюка, за словами Генерального прокурора, міністр фінансів звинувачував «всіх і вся» у своїх проблемах.

Відтак, вважає Юрій Луценка, Верховна Рада прийняла правильне рішення – звільнила Олександра Данилюка з посади міністра фінансів України.

«Щодо заяв пана Данилюка, звертаю вашу увагу, що вони з’явилися після того, як до нього виникли питання у фіскальної служби щодо повноти сплати податків. Але пан міністр не знайшов нічого кращого, ніж вступити у судові стосунки  з підлеглим йому відомством. При цьому звинувачував «всіх і вся» у своїх проблемах.

Надалі він використав цю тактику у своєму конфлікті з Прем’єр-міністром. Тому я не хочу зараз оцінювати результати його профільної діяльності, але ті, хто знаються на стані українських фінансів, дадуть не дуже оптимістичну оцінку. Та з точки зору функціонування влади, сьогоднішнє рішення є єдиноправильним», – заявив Юрій Луценко.

Як повідомлялося, Верховна Рада України звільнила міністра фінансів України Олександра Данилюка.

За проект Постанови про звільнення Олександра Данилюка з посади міністра фінансів України № 8433 проголосували 254 обранці.

Нагадаємо, 6 червня Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підписав подання до Верховної Ради України щодо звільнення міністра фінансів України Олександра Данилюка.

Раніше під час засідання КМУ Олександр Данилюк і Володимир Гройсман посварились через призначення заступника у Мінфіні: у відповідь на вимогу Данилюка Гройсман сказав, що це питання не на часі.

Пізніше Олександр Данилюк написав листа до G7, у якому описав конфлікт з Прем’єр-міністром, а також поскаржився на тиск з боку Президента України й очільника уряду.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-17 21:01 :10