середа, 6 червня, 2018, 18:10 Політика
Юрій Павленко про свободу слова: Україна – в зоні небезпеки
ZIK
ZIK

Кількість нападів на журналістів за останній час збільшилася, притім кількість порушених справ і притягнених до відповідальності за напади і перешкоджання журналістській діяльності – одиниці.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK повідомив народний депутат України від Опозиційного блоку, член парламентського Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Юрій Павленко.

Нагадаємо, у щорічному індексі свободи ЗМІ у світі міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів» Україна в 2018 році посіла 101 місце серед 180 країн світу.

Гість програми у День журналіста наголосив, що свободу слова слід берегти, адже за її втратою ідуть репресії та мільйонні жертви.

«На жаль, такий досвід у нашій країні вже був, і ми повинні максимально захищати й оберігати і свободу слова, і можливість безпечної, якісної роботи журналіста. На жаль, Україна є в зоні небезпеки і з точки зору свободи слова, і з точки зору безпеки роботи журналіста», – заявив Юрій Павленко.

Гість програми зазначив, що у 2017-2018 рр. кількість нападів на журналістів збільшилася, притім кількість порушених справ і притягнених до відповідальності за напади і перешкоджання журналістській діяльності – одиниці.

Політик вважає, що 101 місце України у рейтингу свободи слова – це дуже низько для країни з таким потенціалом і традиціями.

«Низка інших організацій внесли Україну в нові рейтинги, в яких ми ніколи не були, де, зокрема, журналістів тримають під вартою. Кількість фізичних нападів і фізичного перешкоджання роботі журналістів, на жаль, збільшується», – заявив Юрій Павленко.

Гість програми наголосив, що нині є серйозний виклик – війна, яка має впливати на журналістські стандарти, але не з точки зору обмежень і заборон: «Треба бути більш якісними, переконливими у тому, як ми висвітлюємо подію».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 16:12 :07