Новини » Суспільство 6 червня, 2018, 12:55
Супрун: 149 закладів первинної медицини починають роботу з Національною службою здоров’я
 Фото: IgorVetushko/Depositphotos
Фото: IgorVetushko/Depositphotos

У першій хвилі реформи 149 медзакладів первинної медицини у 22 областях України розпочинають роботу з Національною службою здоров’я. Саме туди першими «гроші підуть за пацієнтом».

Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

«Це заклади першої хвилі – тих міст, районів і громад, які добре підготувалися до змін. 5 червня Національна служба здоров’я завершила укладати з ними договори. Всі вони з липня почнуть отримувати фінансування за новою моделлю – саме туди першими гроші підуть за пацієнтом. А обслуговують у них загалом 8 мільйонів українців», – зазначила міністр.

На 149 закладів, з якими укладені договори, за словами Супрун, на друге півріччя буде виділено близько 1,5 млрд грн. Інші заклади охорони здоров’я, як і раніше, будуть фінансувати через механізм субвенції.

Серед закладів першої хвилі – усі заклади Києва, кількох обласних центрів – Вінниця, Полтава і Черкаси, та великих міст – Кривий Ріг і Кременчук. Повний перелік договорів буде розміщений на сайті Національної служби здоров’я протягом 5 днів, запевнила вона.

«З 1 липня вони почнуть працювати за новими правилами. Вперше сімейні лікарі, терапевти і педіатри мають чіткий перелік послуг, які вони мають надавати, а держава оплачуватиме ці послуги відповідно до встановленого тарифу та коригувальних коефіцієнтів», – додала Уляна Супрун.

Наприкінці липня Національна служба здоров’я оголосить наступну хвилю підписання договорів із закладами, що надають первинну медичну допомогу. Для того, щоб підписати договір з НСЗУ та отримувати фінансування за новою моделлю, медзаклади мають стати комунальними некомерційними підприємствами, підключитися до електронної системи охорони здоров’я та підписувати декларації пацієнтів про вибір лікаря первинної медичної допомоги. До кінця року договори мають підписати усі заклади первинки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 11:45 :09