Новини » Політика 6 червня, 2018, 0:04
Російський політолог пояснив, чому Путін не любить НАТО

Президент РФ Володимир Путін через ЗМІ створює в очах росіян негативний образ НАТО, щоб, зокрема, переконати населення гуртуватися навколо національного лідера.

Про це «Апострофу» заявив російський політолог Дмитро Орєшкін.

Результат пошуку зображень за запитом "фото Дмитро Орєшкін"

«Коли Путін говорить про НАТО, це предмет його стурбованості. І тут проявляється абсолютно різний підхід до НАТО в країн Східної Європи і в Росії. Східноєвропейські країни, дивлячись на те, що сталося в Україні, дуже поспішають і щосили намагаються використовувати всі доступні можливості, щоб приєднатися до цього блоку.

А Росія вважає це проявом експансіоністської сутності блоку НАТО. Східноєвропейські країни вважають, що таким чином вони можуть забезпечити свій державний суверенітет і військову безпеку. І тут принципово різні підходи. НАТО – блок добровільний: він не приєднував за допомогою військової сили території сусідніх держав», – сказав політолог.

Він підкреслив, що в очах Росії розширення НАТО є наслідком агресивної політики Заходу.

«В очах Заходу воно продиктоване агресивною політикою Росії. Не думаю, що позиція Путіна щодо НАТО в якійсь мірі здивує європейського читача, але для російського читача це важливо, тому що НАТО використовується в якості досить ефективної страшилки на внутрішньому інформаційному полі», – пояснив Орєшкін.

За його словами, з огляду на будову російського телебачення, багато хто дійсно відчуває себе за залізною завісою, в кільці ворогів. І на тлі зниження економічних і соціальних стандартів це, мабуть, єдиний стимул, щоб переконати населення гуртуватися навколо національного лідера.

«Так що нічого нового немає, це все цілком передбачувано. Та й взагалі, треба сказати, нічого нового в цьому інтерв’ю не прозвучало. І ніяких сигналів, прихованих або відкритих, які так люблять вивчати «кремленологи», на мій погляд, Путін в цьому інтерв’ю не дав.

Путін просто ще раз зафіксував свою непохитну позицію, яку можна розглядати як підтвердження принципових підстав для подальшого розвитку політичної ситуації в Росії: «Ми в обложеному таборі; нам треба об’єднуватися і давати відсіч, затягнути пояси, а коли ворог на порозі, не до економічних новацій». Так що тут все передбачувано, зрозуміло і досить нецікаво, як мені здається», – вважає Орєшкін.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 13:34 :48