Потрібна не журналістика пози, а журналістика смислів
Тетяна Вергелес
головний редактор Інформаційного агентства
«Західна інформаційна корпорація» (IA ZIK)

Кожен має право на своє професійне свято. І, скажімо, слюсарі, електрики, ремонтники і всі, хто має золоті руки, заслуговують на нього більше, ніж ми, журналісти, навіть, якщо наші клавіатури, камери, диктофони і язики – зі справжнього золота. Така нині ситуація в країні. Забагато говорунів і писунів, а країна пробуксовує (чи не тому пробуксовує, що люди золотих рук і доброго прикладного діла не в ціні?), забагато охочих взяти участь у пропагандистських війнах, батлах фейків, просто покрасуватися чи то у власному тексті, чи то на телеекрані.

Тому мені якось і незручно, коли День журналіста перетворюється на пафосне підстрибування від власної важності.

Ми просто робимо свою роботу. Частіше вона непереробна і марудна, як нескінченний конвеєр. Нерідко – каторжна. Рідко – вдячна. Щось ми всі недопрацьовуємо і також несемо відповідальність за стан в країні. Може, причина в тому, що подекуди не думаємо про те, що для всезагальної користі має бути журналістика смислів, натомість нерідко маємо журналістику пози. Так є.

Однак, щоб не виглядати мазохісткою, спитаю тих, хто звик в усіх бідах все валити на журналістів, поливати брудом і звинувачувати, звинувачувати, звинувачувати... Питаючи з журналістів, спочатку запитайте себе: чи ви готові чути правду про себе і бути правдивими? Чи легше понаставляти по всій державі кривих дзеркал, і саме це суспільство приймає з готовністю?

Що сьогодні відчуваю, так це велику приязнь, тепло до своїх колег, до тих, з ким «півжиття» проводжу пліч-о-пліч в редакції ZIK. Це творчі, працелюбні, світлі і скромні люди. А також – до журналістів, на яких хочеться рівнятися, товариство яких дозволяє й далі любити свою професію, оминати речі, які лише маскуються під журналістику, а насправді далекі від неї.

Процитую вже цитоване у «Моїй грішній журналістиці»: «Як вижити журналістиці? Виживати – нецікаво. Цікаво знати, що відбувається з людиною як такою». «Медіа врятує цікавість, допитливість. Наполеглива праця, допитливість, удача творять неймовірні речі».

Зі Днем журналіста, друзі!

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-17 18:51 :37