Новини » Курйози 6 червня, 2018, 11:09
Хіт «La Macarena» – найкраща мелодія для серцево-легеневої реанімації, – дослідження
<nbsp;>

Штучна вентиляція легенів і непрямий масаж серця для термінової реанімації повинні відбуватися у певному темпі: від 100 до 120 натискань на легені за хвилину. Медики з Барселони підтвердили, що ритм певних пісень допомагає дотримуватися потрібного темпу під час серцево-легеневої реанімації.

Експерименти на 164 студентах-добровольцях показали, що кращих результатів реанімації добивалися ті з них, кого просили при цьому наспівувати пісню La Macarena – головний хіт іспанської групи 1990-х Los del Río. Темп композиції – 103 bpm – виявився оптимальним для дотримання потрібного ритму реанімаційних процедур. Про це професор Енріке Каррера Карденал (Enrique Carrero Cardenal) і його колеги з університету Барселони повідомили під час Європейського конгресу з анестезії (EAC 2018), який проходить у Данії, пише naked-science.

 

Варто додати, що студенти попередньо навчалися техніці серцево-легеневої реанімації. У дослідах вони проводили всі процедури на манекені протягом двох хвилин. Одна група піддослідних робила це сама без музики, інша – під заданий ритм мобільного додатку метронома, а третя – під пісню.

Краще за всіх впоралися студенти із метрономом: 91 % натискань у них відбувався в потрібному ритмі. Однак і під музику «La Macarena» їх кількість становила 74 % – проти лише 24 % «правильних» натискань у тих, хто не користувався жодним методом для дотримання темпу.

Варто зауважити, що експерименти проводилися за участю студентів місцевого університету. Любителям же інших музичних традицій і жанрів автори радять вибрати будь-який трек на свій смак, головне, щоб його темп залишався в межах того ж діапазону.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 05:27 :44