Новини » Економіка 1474

«Газпром» демонструє діяльність, боячись сказати Путіну про борг перед «Нафтогазом», – експерт

ZIK

Якщо хтось у російському «Газпромі» почне виплачувати гроші Україні, то потім його можуть притягти до відповідальності за те, що він порушив волю президента РФ.

На цьому наголосив партнер консалтингової компанії «Rusenergy» (Москва) Михайло Крутіхін в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Потрібно зважати на те, що у своїй заяві міністр енергетики Росії Новак передусім звертається до президента Путіна. Адже «Газпром» не може виплатити гроші Україні без рішення політичного керівництва Росії.

Натомість президент поки що такого дозволу не давав, а тому і «Газпром», і міністерство енергетики Росії демонструють перед Путіним активну діяльність, щоб показати, що вони пручаються, боряться та готові оскаржувати всі позови», – пояснив Крутіхін.

Насправді ж, уточнює експерт, це не відповідає дійсності, оскільки в супротиву «Газпрому» та російської влади немає жодної судової перспективи.

«Газпром» попередньо визнав всі рішення Стокгольмського арбітражу ще в 2009 році і тепер зобов’язаний їх виконувати. Якщо ж він відмовляється від цього, посилаючись на лексичні експертизи і тому подібне, то це просто затягування часу та демонстрація активності перед Путіним», – впевнений Михайло Крутіхін.

Своєю чергою, додає він, «Нафтогаз» України цілком законно звертається до суду, щоб арештувати активи, які належать дочірнім компаніям «Газпрому». З юридичного погляду це дозволено, оскільки арештовуються не самі компанії, а активи, які їм належать.

загрузка...
загрузка...
Loading...