Новини » Суспільство 6 червня, 2018, 6:15
Фахівці вважають постачання води до Криму неможливим
Проблеми з водою в окупованому Криму
Проблеми з водою в окупованому Криму

Маргарита Литвиненко, коментуючи режим надзвичайної ситуації, який напередодні ввела російська влада півострова через засуху розповіла, що Крим знаходиться у важкому стані через нестачу води і що вирішити цю проблему без поставок з Дніпра, по Північно-Кримському каналу не вийде.

Про це повідомляє Крим.Реалії

«Якщо говорити на тверезу голову, не одурманеній якимись ідеями, то поки реальних сценаріїв, окрім того, щоб отримувати воду з Північно-Кримського каналу, як раніше, поки немає. І фахівці в цьому зізнаються, що канал – це був єдиний вихід для Криму. Те життя, яке була з водою разом, воно вже відходить», – зазначила еколог.

Директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко вважає, що ніякі альтернативні джерела не замінять дніпровську воду.

«Якщо повернутися в 2013 рік, то 100% рису, майже 90% кукурудзи і до 80% таких культур, як соя, овочі в Криму вирощувалися на зрошуваних землях. І навіть 13% зернових. Саме вода забезпечувала пристойний рівень врожайності на півострові. Складно уявити альтернативні джерела – що могло б замінити потоки дніпровської води? Ніякі труби, свердловини та опріснення на це не здатні», – підсумував учений.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-21 00:05 :24