live

День журналіста? Хтось повинен показувати людям люстерко

Може й пошкодую за ці не дуже святкові слова, але надто добре знаю журналістику, щоб святкувати нині це професійне свято. Дві обставини, які не дають нашій журналістиці розвиватися: це власне журналісти, які за гроші готові чорта в дупу поцілувати, і авдиторія, «споживачі», які хочуть читати, дивитись, слухати тільки те, що вони хочуть.

Відсутність особистісного стержня і гідності в перших та брак критичного мислення та просто здорового глузду в других. Але вони щасливі в цьому шлюбі. Як і ті, хто замовляє цю музику. Хоча я особисто знаю журналістів, які серце рвуть і кров’ю пишуть, щоб розповісти людям правду. Та дуже часто ця правда нікому не потрібна. З нею незручно жити, красти, тихенько капостити сусідові, лизати задницю негіднику-начальнику, робити кар’єру, давати хабара.

Правда не продається, на ній нічого не заробиш. А жити треба. І їсти. Щодня. Тому я давно вже не святкую День журналіста, як і всі професійні свята, бо вважаю це дурнею. Але матиму за честь нині потиснути руку кільком дуже гідним людям, які, попри усвідомлення приреченості своїх зусиль, лупають сю скалу. Бо інакше не можуть. Бо хтось повинен показувати людям люстерко.

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...