Кожен українець має добре подумати, перш ніж їхати до Росії
Ганна Гопко
громадський діяч і журналіст, народний депутат України

12 років суворого режиму – вирок Роману Сущенку вкотре доводить, що Путін перетворив Росію на територію безправ’я й терору. Як у сталінські часи, люди отримують величезні тюремні терміни за сфабрикованими звинуваченнями.

Ніхто не застрахований від свавільного арешту й ув’язнення, і десятки українських політв’язнів у Росії – наочне тому підтвердження. Кожен українець має добре подумати, перш ніж їхати до країни, для якої свавільно посадити будь-кого на 10 чи 20 років – раз плюнути.

У цих умовах – коли Москва знущається з Сенцова, Сущенка, Кольченка і багатьох інших українських політв’язнів, коли російські окупанти тероризують українських громадян у Криму і вбивають людей на Донбасі – проведення в Росії Чемпіонату світу з футболу все більше нагадує Берлінську олімпіаду 1936 року. Політика умиротворення агресора щодо Путіна може мати фатальні для всієї Європи наслідки, якщо західні країни не здатні засвоїти навіть найголовніші уроки історії.

Україна всіма засобами добиватиметься звільнення політв’язнів із кремлівських катівень. Але наші європейські партнери дуже б допомогли цьому звільненню, і взагалі припиненню російської агресії, якби замість двозначних жестів у бік Москви чітко змусили б Росію повернутися в рамки міжнародного права. Всі можливості для цього є, головне – політична воля і неприйнятність торгівлі базовими цінностями вільного світу.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 05:08 :20