Новини » Суспільство 5 червня, 2018, 12:57
Кількість випадків раку за останнє десятиліття збільшилась на третину, – онкологи
Джерело: naked-science.ru
Джерело: naked-science.ru

Експерти дослідницької програми Global Burden of Disease Study (GBD) дійшли висновку, що кількість випадків раку, що виявляються щорічно, за останнє десятиліття збільшилася на 28%. За словами онкологів, причини цього – зростання середньої тривалості життя, поява більш ефективних методів діагностики і поширення шкідливих звичок.

Дослідження опубліковане в журналі JAMA Oncology, пише naked-science.

Фахівці програми GBD проаналізували дані про поширення 29 типів онкологічних захворювань в 195 країнах світу. Дослідники вивчили дані про смертність від різних типів раку, терміни життя після діагнозу і кількості років, які пацієнт втрачає внаслідок хвороби.

У новій роботі онкологи підводять підсумки 2016 року. У цьому році в світі налічувалося 17,2 мільйона вперше виявлених випадків раку і 8,9 мільйона смертей через онкологічних захворювань. З 2006 року кількість виявлених випадків хвороби збільшилася на 28%. Найчастіше пацієнти вмирали від захворювань дихальної системи – раку легенів, бронхів або трахеї. Їх жертвами стали 1,7 мільйона чоловік. Аналіз даних, пов’язаних зі статтю пацієнтів, показав: чоловіки частіше за все стикаються з раком простати, жінки – з раком молочної залози.

Автори дослідження пояснюють, що зростання показників поширення онкологічних захворювань багато в чому пов’язані з демографічним старінням, збільшенням частки літніх людей серед населення багатьох країн. Вік – один з ключових факторів ризику розвитку раку. Крім того, активно розвиваються методи діагностики хвороби, вони допомагають ефективніше виявляти рак, тому число виявлених випадків зростає. Ще два винуватця поширення захворювань – куріння і неправильне харчування, в тому числі зловживання напівфабрикатами. Це особливо актуально для країн, що розвиваються – при цьому вчені відзначають, що кількість нових випадків раку в цих країнах зростає особливо швидко.

Зміна показників виявлення нових випадків раку всіх типів в період з 2006 по 2016 роки. Джерело: JAMA Oncology
Зміна показників виявлення нових випадків раку всіх типів в період з 2006 по 2016 роки. Джерело: JAMA Oncology

Окремі фактори ризику пов’язані з конкретними формами онкологічних захворювань. Наприклад, сидячий спосіб життя і непомірне вживання алкоголю підвищують ризик розвитку колоректального раку, а куріння і забруднення повітря пов’язують з поширенням раку легенів. Вчені вказують, що зменшити захворюваність допоможуть адміністративні заходи, в тому числі обмеження продажу тютюну та поширення інформації про здорове харчування.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 18:10 :27