понеділок, 4 червня, 2018, 19:58 Політика
У заяви Гройсмана щодо можливої відставки є тактична й стратегічна мотивації, – політолог
ZIK
ZIK

Усі українські прем’єри послуговувалися технологією «я хотів щось зробити, але мені заважали». Саме це відрізняє Україну від країн західного світу, де політики говорять про те, які труднощі подолали для того, щоб щось зробити, а в Україні – все навпаки.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політолог Сергій Таран.

Нагадаємо, сьогодні Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що складе з себе повноваження очільника Кабміну, якщо найближчим часом не буде ухвалений закон про створення Вищого антикорупційного суду.

Сергій Таран вважає, що в такої заяви очільника уряду є тактична і стратегічна мотивації.

«Тактична полягає в тому, що зараз відбуваються дуже складні перемовини із Міжнародним валютним фондом. МВФ пропонує Україні дві вимоги: одна вимога до парламенту – схваліть Антикорупційний суд, а друга до уряду – підніміть тарифи і збалансуйте бюджет, щоб країна жила з тим, що заробляє, а не на борги. Якщо питання про Антикорупційний суд – це популярне питання, про яке готові говорити всі політики…, то питання про підвищення тарифів – дуже незручне, але проблема в тому, що це питання, насамперед, до уряду», – зазначив гість програми.

Політолог додав: існує небезпека, що з МВФ не домовляться, і тоді Україну чекають складні економічні часи, а відповідальність впаде на прем’єра. І щоб не нести цієї відповідальності, зауважив Сергій Таран, Гройсман знайшов привід у вигляді закону про Антикорупційний суд.

А стратегічна мотивація, продовжив гість програми, полягає у технології, якою послуговувалися всі українські прем’єри, і яка полягає у тому, що «хотів щось зробити, але мені заважали». Саме це, наголосив Сергій Таран, відрізняє Україну від західного світу, де політики говорять про те, які труднощі подолали для того, щоб щось зробити, а в Україні – все навпаки.

Політолог Володимир Фесенко під час телефонного включення зазначив, що заява Володимира Гройсмана – це відображення складної ситуації, яка зараз сформувалася і навколо законопроекту про Антикорупційний суд, і навколо продовження співпраці з МВФ.

«Він таким чином намагається вплинути на депутатський корпус, а також на своїх опонентів у владі, які, можливо, обрали надто ризиковану тактику переговорів із МВФ, тому він хоче зберегти конструктивний вихід із цієї ситуації», – зазначив політолог Володимир Фесенко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 08:15 :10