Новини » Економіка 4 червня, 2018, 22:46
Скасування земельного мораторію дасть селянам альтернативу, – експерт
ZIK
ZIK

За приблизними оцінками, після відкриття ринку землі в Україні протягом наступних 10 років можна буде отримати близько 100 мільярдів доларів додаткового економічного зростання.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK говорив проектний менеджер «Easy Business» Дмитро Лівч.

«В Україні 17 років діє мораторій на продаж землі, який є антиконституційним. Адже він систематично порушує права людини. 22 травня 2018 року Європейський суд з прав людини визнав мораторій таким, що порушує права та рекомендував уряду ухвалити більш збалансоване законодавство», – сказав Лівч.

Він також зазначив, що саме це рішення міжнародної судової інстанції може стати інструментом для того, щоб переконати більшість політиків все ж ухвалити необхідні зміни і відкрити ринок землі в Україні. Адже, за його словами, це крок матиме більше переваг, ніж недоліків.

«Економічний ефект може бути колосальним після відкриття і повної лібералізації ринку землі. За нашими оцінками, близько 100 мільярдів додаткового економічного зростання може бути зафіксовано в наступні 10 років після відкриття ринку землі в Україні.

Також відбудеться зростання добробуту сільського населення. Бо зараз українські землевласники отримують близько 50-70 доларів за гектар вартості оренди. Після скасування мораторію вони матимуть альтернативу, адже зможуть продати землю, здати її в оренду чи взяти кредит під заставу», – прокоментував експерт.

Такі дії, він вважає, зможуть стимулювати максимізацію вартості активу землевласників.

«Якщо ми говоримо про розвинені країни Європи, то вартість землі у цих краях, де є абсолютно відкритий ринок землі, стартує з позначки близько 25 тисяч доларів за гектар. У країнах Центрально-Східної Європи – близько 5-10 тисяч доларів за гектар. В Україні нормативно-правова оцінка складає 1200 доларів за гектар. Тобто ми можемо очікувати вже у наступні десять років зростання ціни на землю і максимілізацію вартості активу в руках землевласників приблизно в п’ять разів. А те, що все скуплять великі транснаціональні компанії, а селяни залишаться без нічого, є лише стереотипом», – наголосив Лівч.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-19 05:40 :01