Новини » Економіка 4 червня, 2018, 23:55
Сергій Фурса: Ринку землі немає, а рейдерські захоплення – процвітають
ZIK
ZIK

Якщо говорити про рейдерські атаки на землю після відкриття ринку землі, то це діє вже зараз. І це при цьому, що ринку землі у нас начебто немає. Тому аргументи про «дикий ринок» є безпідставними.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK заявив інвестиційний банкір Сергій Фурса.

Гість програми наголосив, що в Україні необхідно відкрити ринок землі, адже у цілому світі земля є товаром.

«Але в Україні є якийсь свій окремий шлях. Земля є товаром у цілому світі, окрім Північної Кореї, Венесуели, Зімбабве та Куби. Але ми ж не хочемо дивитися на ці країни і брати з них приклад. Ми не хочемо жити так, як живуть люди у цих країнах», – каже Сергій Фурса.

Разом з тим експерт наголосив, що українці хочуть заробляти на своїй землі. Але, зауважив інвестиційний банкір, оскільки в Україні немає ринку землі, селяни продають, або здають в оренду свої землі за безцінь.

«Але, якщо говорити про те, що держава має ставити ціну на землю, то таким чином ми «вижимаємо» людей, як вижимали їх агрохолдинги 17 років.  А хто є найбільшим землевласником сьогодні – Бахматюк. От він і користуються тим, що у нас є дешева оренда. То ми хочемо допомагати Бахматюку? Ми хочемо знову дати чиновникам актив?», – дивується Фурса.

Експерт наголосив, що площа державних земель сьогодні становить 10 млн га. Але ніхто не знає, як цією землею розпоряджаються.

«А ми ще й хочемо надати чиновникам право її продавати. Це спаплюжує усю ідею», – підкреслив гість програми.

А щодо можливих рейдерських атак після відкриття ринку землі, Сергій Фурса каже, що землю у людей «віджимають» і сьогодні.

«Це діє вже зараз. Зараз є рейдерські захоплення землі. І це при цьому, що ринку землі у нас начебто немає. Тому це нічого не змінить. Аргументи про «дикий ринок» є безпідставними», – підсумував банкір.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 11:33 :41