Новини » Львів 4 червня, 2018, 19:19
Перша частина проекту сміттєпереробного заводу у Львові готова – чекають на оцінку екологів
Прес-клуб
Прес-клуб

Проектний інститут «Комфортбуд» завершив перший етап проектування сміттєпереробного заводу на Пластовій – розробку техніко-економічного обґрунтування. Але сам документ ще поки не готовий, оскільки в рамках його підготовки необхідно також провести ОВД – оцінку впливу на навколишнє середовище. А це вже в компетенції Мінекології та відповідних ліцензованих організацій.

Про це під час засідання Прес-клубу на тему: «Підсумки першого етапу проектування сміттєкомплексу на Пластовій. Скільки витрачено коштів» розповів директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

Судячи з документу, який був представлений під час засідання, ІП «Комфортбуд» мав завершити розробку ТЕО до 29 травня 2018 року. І, як виявилось, інститут справді виконав свою частину роботи, але у стадію ТЕО також входить ОВД, а це вже процеси, які не залежать від проектантів чи ЛМР, а більше від Міністерства екології.

«Є частина першого етапу, яка не залежить від ТОВ «Комфортбуд». Законодавством визначено, що ОВД має бути частиною ТЕО, а потрібні документи від Мінекології ми отримали лише 30 травня. Це були вимоги до обсягів дослідження та зведені зауваження щодо заводу. Тому розробка ОВД фактично формально затримує передачу ТЕО. Зараз «Комфортбуд» вже уклав угоду з ліцензованою організацією, а ЛМР їй передали усі напрацювання, які у нас були», – розповів Вадим Ноздря.

Також він повідомив, що поки не виконано замовлення ЛМР не переказувало проектантам жодних коштів.

«Наразі «Комфортбуд» не отримав жодних проплат від ЛМР – кошти будуть переказані лише по факту проходження експертизи. Наразі ми роботи не зупиняємо, але завершення стадії ТЕО зараз залежить вже від організації, яка робить оцінку», – зазначив директор ТОВ «Інститут проектування «Комфортбуд» Андрій Вишневський.

Уже в кулуарах зустрічі стало відомо, що для розробки ТЕО «Комфортбуд» використовував лише напрацювання «Еджіс». Попереднє ТЕО, яке замовляло «Львівтеплоенерго», не знадобилось взагалі, оскільки у його розробці використовувались показники та технічні завдання, які не відповідають реаліям ситуації зі сміттям у Львові.

Тим не менше, за цей документ вже було заплачено харківському інституту близько 0,5 млн грн, і ці кошти місту повернути не вдасться.

Також відомо, що за фактом привласнення службовими особами ЛМКП «Львівтеплоенерго» та ЛКП «Зелене місто» коштів під час проведення конкурсних торгів відкрито кримінальне провадження. На даний час триває досудове розслідування.

Нагадаємо, що журналісти та екологи вже декілька місяців добиваються від керівника «Львівтеплоенерго» Степана Пакіжа та міського голови Андрія Садового оприлюднення цього документа. Але всі спроби є безрезультатними. Пакіж назвав його комерційною таємницею, а Садовий, пообіцявши надати журналістам ще близько двох місяців тому, ще й досі не виконав обіцянку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 02:48 :01