Новини » Львів

Депутати Буської райради також просять не запроваджувати монетизацію за пільговий проїзд

Депутати Буської районної ради підтримали звернення Львівської обласної ради щодо відновлення фінансування компенсацій за пільговий проїзд із державного бюджету.

Депутати райради одноголосно підтримали звернення Львівської обласної ради, що  скеровано до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України. Про це ІА ZIK повідомили повідомили у Буській районній раді. 

За попередніми розрахунками, потреба Львівської області в коштах для забезпечення пільгового проїзду громадян становить 820 млн грн, а відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.03.2018  № 197 (без урахування пенсіонерів за віком) – понад 415 млн гривень.

У місцевих бюджетах Львівщини на 2018 рік передбачено видатки на надання компенсацій за пільговий проїзд окремих категорій громадян у сумі 100 млн грн (з них 77 млн грн ­– у місті Львові), що зовсім не відповідає існуючій потребі.

Як відомо, крім компенсації за проїзд пільгових категорій громадян, зазначених у постанові, місцеві бюджети, згідно з нормами чинного законодавства, повинні також відшкодовувати кошти за проїзд громадян, які досягли пенсійного віку. Не всі територіальні громади спроможні вишукати такий фінансовий ресурс. Тож цілком імовірно, що якась частина пенсіонерів у депресивному регіоні не буде мати можливості скористатися пільгами на проїзд у громадському транспорті.

«Монетизація пільг на перевезення розбалансовує місцеві бюджети та не враховує інтереси всіх пільгових категорій громадян, просимо відновити фінансування компенсацій за пільговий проїзд окремих категорій громадян за рахунок субвенції з Державного бюджету»,– йдеться у зверненні.

Loading...