Новини » Політика

Депутат Кірш: Жодного апокаліпсису у дефолті не бачу

ZIK

Узяти кредит один раз – це ліки, а коли постійно, то це вже отрута. Для України кредити стали наркотиками.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявив народний депутат України («Народний фронт») Олександр Кірш.

Нагадаємо, сьогодні Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що складе з себе повноваження очільника Кабміну, якщо найближчим часом не буде ухвалений закон про створення Вищого антикорупційного суду.

Олександр Кірш зауважив, що зазвичай прем’єрів лякають відставкою, а ось щоб сам очільник уряду лякав своєю відставкою – це в Україні вперше. Нардеп зазначив, що у фракції БПП склалася дивна ситуація, наприклад, за бюджетні поправки фракція голосує 50 на 50. «Фракції немає, як і коаліції, усе це ситуативне», – зазначив гість програми.

Оскільки Володимир Гройсман очолює один із «шматочків» БПП та протиставляє себе решті фракції, продовжив нардеп, і з його заяви можна зробити висновок, що інша частина фракції Блоку Петра Порошенка може перешкоджати голосуванню за закон про Антикорупційний суд або за ключові поправки.

Депутат наголосив, що в разі, якщо закон про Антикорупційний суд не приймуть і не надійде допомога МВФ, то буде дефолт. «Я жодного апокаліпсису у дефолті не бачу, але для уряду, який буде на той момент, це справді буде апокаліпсис», – зазначив гість програми.

Олександр Кірш пояснив, що відбудеться у разі дефолту. З його слів, країна пояснить, що не може погасити зобов’язання за зовнішніми боргами; відбудуться соціальні потрясіння – доведеться підвищувати пенсійний вік, знижувати реальні пенсії та зарплати тощо.

«Узяти кредит один раз – це ліки, а коли постійно, з року в рік стільки років, то це вже не ліки, а отрута, наркотик, тобто в нас кредити стали наркотиками. Нам потрібні інвестиції, кредити нам не потрібні», – вважає Олександр Кірш.

Як наголосив політик, перші місяці, а можливо, і роки, буде дуже важко, адже «зіскочити» із «наркотичної голки» на самостійну економіку із залученням інвестицій складно.

 Loading...