Новини » Львів 4 червня, 2018, 16:45 блоги
Батьки особливих дітей: Що за «реорганізацією» психоневрологічного диспансеру – закриття?
Юлія Толстих
середньостатистична львів'янка
Львівський обласний дитячий психоневрологічний диспансер. Джерело: Google Maps
Львівський обласний дитячий психоневрологічний диспансер. Джерело: Google Maps

Батьки особливих дітей стурбовані ймовірністю «реорганізації» (закриття?) Психоневрологічного диспансеру, і закликають усіх небайдужих прийти 5 червня о 10 год під стіни Львівської обласної ради, що на вул. Винниченка, 18, на пікет, щоб не допустити закриття комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський обласний дитячий психоневрологічний диспансер» та підписати петицію.

Після того як 26.04. з’явився Проект рішення Львівської обласної ради «Про реорганізацію комунального закладу ЛОР «Львівський обласний дитячий психоневрологічний диспансер» (далі – диспансер) шляхом приєднання його до комунального закладу «Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр», батьки дітей з особливими потребами почали бити на сполох. Адже така «реорганізація» насправді може означати банальне закриття диспансеру, що на вул. Драгоманова. Але чи впорається Чорнобильська лікарня (як її називають в народі) із новоспеченими у такий спосіб пацієнтами? Очевидно, що ні. На спостереженні та лікуванні у диспансері перебуває більш як 13000 дітей Львова та області. Дітей з мовленнєвими, поведінковими чи когнітивними порушеннями діагностують, спостерігають чи лікують психіатри, психологи, логопеди, психотерапевти, неврологи, реабілітологи та педагогічні працівники диспансеру. Враховуючи відсутність частини спеціалістів у деяких районах і містах області, люди приїжджають на консультацію чи лікування саме у диспансер. Як планують вмістити всіх пацієнтів у Чорнобильській лікарні, чиновники поки не розповідають. У Проекті говориться лише про майно, але жодної інформації про долю працівників медзакладу та пацієнтів, а це насторожує.

<nbsp;>
<nbsp;>

Аналогічний проект рішення ЛОР з’явився і щодо Львівського обласного психоневрологічного диспансеру, що на вул. Коциловського, який внаслідок «реорганізації» можуть приєднати до Львівської обласної психіатричної лікарні, що на вул. Кульпарківській. Працівники медзакладу вийшли на пікет під стіни Львівської облради. Після цього чиновники пообіцяли провести громадські обговорення. Проте батьки, пацієнти та працівники підозрюють, що чиновників цікавлять приміщення медзакладів, які після «реорганізації» просто продадуть. 

Повертаючись до дитячого диспансеру, як мама особливої дитини, хочу зазначити, що однозначно потрібні зміни в роботі диспансеру. Але не закриття.

Якщо говорити про дітей з розладами аутистичного спектру, то у роботі диспансеру вже почалась позитивна тенденція – працівники закладу проводять ранню діагностику із застосуванням сучасних методик ADOS, CARS, CASD. Причому, на обладнання та навчання персоналу не було використано бюджетних коштів. Їх зібрали ініціативні працівники серед небайдужих людей у соціальних мережах.

За словами працівників диспансеру, головний лікар Хомик Орислава не займає активну позицію і не захищає свій заклад, на відміну від головного лікаря «дорослого» диспансеру Володимира Яєчника, який зініціював вищезгаданий пікет, а також активно спілкується з журналістами, поширює інформацію серед людей. Але лікарі і батьки об’єднані бажанням зберегти диспанер як центр надання психіатричної допомоги дітям цілої Львівської області.

Чиновники анонсують покращення медичного обслуговування і розширення можливостей для дітей з особливими потребами. Але якщо говорити про реальні покращення, то це мало би бути: фінансування створення сенсорної кімнати, сучасної кімнати для занять фізичними вправами у межах закладу, закупівлю необхідних ліків, матеріалів для занять, а також організацію навчання персоналу за новітніми методиками, скажімо, методом прикладного аналізу поведінки ABA (Applied behavior analysis) та б. ін.. Це було б покращенням для дітей з особливими потребами. Але ж легше (і фінансово вигідніше) просто закрити заклад. Сподіваюсь, громадські обговорення таки відбудуться і громадськість буде почута. І не проігнорована.

А поки що батьки просять усіх небайдужих прийти 5 червня о 10 год під стіни Львівської обласної ради, що на вул. Винниченка, 18, на пікет, щоб не допустити закриття комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський обласний дитячий психоневрологічний диспансер» та підписати петицію.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-21 01:30 :03