Новини » Суспільство 3 червня, 2018, 21:36
Вчені з’ясували причину масового вимирання чоловіків

Фахівці Стенфордського університету з’ясували, чому близько семи тисяч років тому відбулося різке зниження генетичної різноманітності Y-хромосоми.

Виявилося, що зменшення числа здатних до розмноження чоловіків сталося через боротьбу між патрилінійними кланами.

base article image

Про результати роботи пише Science Alert, – повідомляє golos.ua.

Результати геномного аналізу 125 Y-хромосом у сучасних людей показали, що 5-7 тисяч років тому в різних регіонах Старого Світу виник ефект пляшкового горлечка – скорочення різноманітності Y-хромосоми.

Це вказувало на зниження ефективного розміру популяції населення. Оскільки це явище не зачіпало жінок, було висловлено припущення, що цьому сприяли не екологічні лиха, в тому числі зміна клімату, а соціальні взаємини.

У новій роботі дослідники висунули гіпотезу, що генетична різноманітність чоловіків скоротилася не в результаті зниження їх загальної чисельності, а через те, що успішними в репродуктивному плані стали невеликі групи соціально привілейованих чоловіків і їх синів. Чоловіки на відміну від жінок також відмовлялися переходити в інші клани, що знижувало генетичну різноманітність в межах окремих груп.

При цьому рівень відмінностей в Y-хромосомах між групами зменшувався через те, що деякі клани повністю знищувалися, що призводило до зникнення багатьох чоловічих ліній.

Читайте також: Вчені показали, як виглядала молода жінка 9 тисяч років тому

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 05:11 :06