Новини » Політика 2 червня, 2018, 18:27
Спікер ВР зустрівся з Єрусалимським патріархом, а екс-президенти – з лідером Чехо-Словацької церкви
Фото з сайту Пряшівської єпархії
Фото з сайту Пряшівської єпархії

Голова Верховної Ради Андрій Парубій під час перебування з офіційним візитом в Ізраїлі, зустрівся із єрусалимським патріархом Теофілом ІІІ, а колишні президенти України Леонід Кравчук та Леонід Кучма – відвідали предстоятеля Церкви Чеських земель та Словаччини, митрополита Ростислава.

Про це повідомляє «Еспресо».

На початку зустрічі, яка відбулася 29 травня 2018 року, патріарх Теофіл ІІІ був дуже тактовний, обережний та поміркований у висловлюваннях. Привітавши спікера і депутатів, першоєрарх нагадав про особливу роль єрусалимської церкви, адже саме звідси пішло християнство.

Водночас, патріарх Теофіл ІІІ із розумінням ставиться до проблем українців.

«Ми маємо розрізняти політичне лідерство і моральні настанови. Політики розглядають питання у своїй площині, духовні лідери мають покладатися на мудрість і натхнення Духу Божого. Наше завдання допомагати єдності, а не те, щоби виникала різниця між державою і церквою», – сказав патріарх.

Як зазначається, перемовини українського спікера і єрусалимського патріарха замість запланованих 50 хвилин тривали більше години. По закінченні всі виглядали задоволеними і усміхненими.

При цьому Парубій наголосив, що єрусалимський патріарх визнає право православних народів на свою незалежну церкву.

А 30 травня колишні президенти України Леонід Кравчук та Леонід Кучма (разом з Віктором Ющенком вони на початку травня підписали спільну заяву з приводу важливості утворення помісної церкви) відвідали предстоятеля Церкви Чеських земель та Словаччини, митрополита Ростислава, повідомляє офіційний сайт Пряшівської єпархії. У зустрічі також брали участь екс-президент Словаччини Рудольф Шустер, надзвичайний та повноважний посол України в Словаччині Юрій Мушка та почесний консул України в Словацькій республіці Станіслав Обіцькі.

Більша частина розмови була присвячена історії православної церкви в Україні, а також складній соціально-релігійній ситуації в країні. Президенти передали митрополитові Ростиславу побажання 12 млн православних віруючих щодо утворення автокефальної православної церкви в Україні.

Очільник чеської церкви заявив, що будь-яке втручання з боку представників державної влади в питання релігії є неприйнятним в демократичному суспільстві.

«Розкол, що виник внаслідок людського егоїзму може бути вилікуваний тільки через покаяння та повернення до церкви», – нагоглосив митрополит. Він вважає, що нова автокефалія повинна мати всеправославний консенсус.

В кінці зустрічі митрополит Ростислав висловив надію, що складна церковна ситуація в Україні буде вирішена в такий канонічний спосіб, щоби це не спровокувало погіршення і без того напруженої суспільно-політичної ситуації в країні.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 11:10 :48