Новини » Політика 1 червня, 2018, 19:10
Тарас Козак про конфлікт Гройсмана-Данилюка: Це початок урядової кризи
ZIK
ZIK

Конфлікт між Гройсманом і Данилюком – це початок урядової кризи. А полягає конфлікт у тому, що це контроль за грішми.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив координатор громадянської платформи «Нова країна» Тарас Козак.

Як відомо, міністр фінансів України Олександр Данилюк написав листа послам «Великої сімки», в якому поінформував про конфлікт із Прем’єр-міністром.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, коментуючи ситуацію з міністром фінансів Олександром Данилюком, припустив, що той вирішив змінити місце роботи і вирішив це зробити так, щоб виглядати жертвою в ситуації, що склалася.

Координатор громадянської платформи «Нова країна» Тарас Козак вважає, що конфлікт між Гройсманом і Данилюком є виключно фінансовим.

«Цей конфлікт – це початок урядової кризи. І полягає він у тому, що це контроль за грішми. Адже ДФС конролює 40% грошей у державі. Ці кошти сьогодні знаходяться під контролем фіскальної служби, яка не має свого очільника.

І зазвичай ДФС підпорядковується міністерству фінансів, адже воно відповідає за публічні гроші країни. От коли ти відповідаєш за певний напрямок роботи, але не контролюєш 40% грошей, бо за ними стоїть якась інша людина, то дуже складно відповідати за цей напрямок», – зауважив експерт.

Тарас Козак каже, що і для представників МВФ міністр фінансів України Олександр Данилюк сьогодні є таким собі «хлопчиком для биття».

«Як відомо, міністр фінансів є підписантом меморандуму з МВФ. Також там підписуються прем’єр, голова Нацбанку і Президент. Тому в міністра фінансів є своя зона відповідальності, і МВФ у нього за неї питає. Тому в цій ситуації він виглядатиме «хлопчиком для биття» перед представниками МВФ, адже він не може пояснити, що насправді відбувається», – зазначив координатор громадянської платформи «Нова країна».

Тарас Козак наголосив, що без участі міністра фінансів Україна ніколи не отримає чергово траншу МВФ, що вкрай важливо для існування нашої держави.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 18:23 :35