Новини » Події 1 червня, 2018, 19:30
Гунько: Вишинський не може вийти з українського громадянства

Керівник «РИА Новости Украина» Кирило Вишинський, якого підозрюють у державній зраді, не може вийти з українського громадянства.

Про це заявив прес-секретар Державної міграційної служби Сергій Гунько, – повідомляє «112 Україна».

«Законодавство України передбачає процедуру виходу з українського громадянства. Однієї будь-якої заяви будь-якої особи недостатньо для того, щоб вона мала якісь правові наслідки», – розповів Гунько.

Він пояснив, що процедуру виходу з українського громадянства передбачено виключно для громадян України, які постійно проживають на території іноземної держави. Відповідно, звернення має бути до закордонної дипломатичної установи.

«Не знаю, чи він проживає постійно на території іноземної держави. Очевидно, що він до закордонної дипломатичної установи, до посольства України в іноземній державі наразі навряд чи зможе звернутися, враховуючи всю цю інформацію», – зазначив речник ДМС.

Крім того, Гунько нагадав, що у ст. 18 закону про громадянство України йдеться про те, що вихід з громадянства не передбачено в разі, якщо особі повідомлено про підозру або є рішення суду, яке підлягає виконанню.

«І насамкінець, третій момент, – стаття 2 закону України про громадянство вказує на те, що якщо громадянин України є також громадянином іноземної держави, то у правовідносинах з Україною його визнають виключно як громадянина України. Тобто наявність будь-яких інших громадянств не дає особі будь-яких преференцій чи будь-яких особливих умов щодо відповідальності перед законом», – зазначив представник ДМС.

Раніше повідомлялося, що головний редактор «РИА Новости Украина» Кирило Вишинський під час засідання суду у його справі заявив, що виходить з українського громадянства і звернувся до президента РФ Володимир Путіна за захистом.

Вишинський впевнений, що вихід із українського громадянства може допомогти йому стати претендентом для обміну заручниками.

Також вказувалося, що апеляційний суд Херсонської області відмовив стороні захисту у зміні запобіжного заходу для головного редактора «РИА Новости Україна» Кирила Вишинського.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-03 20:25 :42