«ВАУ!» від СБУ. Про чудове і не дуже
Сергій Костеж
мандрівник, історик
Учасники брифінгу в СБУ щодо «вбивства» Аркадія Бабченка. Фото: УНІАН
Учасники брифінгу в СБУ щодо «вбивства» Аркадія Бабченка. Фото: УНІАН

«Воскресіння» Аркадія Бабченка стало неймовірним «чудом» для всіх і кожного в медіа-сфері.

Щиро переконані в загибелі колеги, ми всі відучора були шоковані і затиснуті. Ми були розбиті, вражені беззахисністю перед спецслужбами агресора, які почувають себе вільно прямо на вулицях Києва.

Позавчора, коли я приїхав через хвилин 40 після «вбивства» Аркадія до його будинку, всі ходили навколо, немов сомнамбули. В це дійсно було важко повірити, в те, що одного з найяскравіших журналістів Східної Європи вже немає. Що його наздогнала доля Павла Шеремета.

Було багато неточностей у заявах представників МВС (зокрема, двічі називалися різні локації «вбивства», двічі називалися різні місця знаходження дружини Аркадія), ще одним приводом для сумнівів було те, що ніхто не бачив тіла загиблого, а з його дружиною не давали поспілкуватися.

Втім, тоді це було неймовірно скласти в єдину картину. Це правда, що всі повірили в його смерть. Це було гірко і тяжко, але я пам’ятаю цей настрій під його будинком – ніхто не знав, що й сказати.

Звісно, з багатьох вуст полилася критика на адресу правоохоронної системи, спецслужб та влади. Це не дивно. Всі були прикро вражені, збуджені, розбиті горем.

Несподіванка на прес-конференції СБУ створила ефект бомби. Всі були вражені, ощасливлені, у багатьох на очах були сльози, автор цих рядків стрибав посеред редакції. Це була дуже світла мить – в очах багатьох направду сталося «воскресіння». Багато людей забрали свої слова про спецслужби назад. Так, СБУ дійсно вдалося провести вдалу операцію, обвести круг пальця російську агентуру та затримати організатора.

Ще важливіше – тепер у СБУ є докази російського втручання в українські справи та планування на державному рівні в РФ терактів в інших державах. Це вагомий здобуток і слід віддати належне спецслужбам.

Але подальші заяви прес-служби однієї державної структури та деяких провладних медіа-персон прикро вразили. Певні персонажі почали перераховувати, хто скільки «зради» сказав за останню добу та кепкувати з тих, хто ще вчора кляв СБУ на чому світ стоїть.

Люди, які часто не знали про те, хто такий Аркадій Бабченко, почали штрикати тим, хто його знав особисто або заочно і щиро висловлював емоції, будучи впевненим, що той дійсно загинув через підле вбивство в спину прямо в Києві.

Це лишає неприємний осад і відчуття того, що кожен з нас був обдурений, а наші емоції – використані.

Залишається сподіватися, що таке потрясіння і блискавичне шоу з інсценуванням дійсно вартувало всього того, що ми пережили за останню добу. Особливо враховуючи, що вдруге повторити подібне з подібним ефектом навряд чи вийде.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 02:56 :48