Новини » Економіка 31 травня, 2018, 12:54
Премії у «Нафтогазі» планують виплатити із коштів, яких поки що немає, – Корольчук
ZIK
ZIK

Незрозуміло, чому «Нафтогаз» вирішив преміювати своїх працівників на суму у 46 мільйонів доларів з нагоди перемоги у Стокгольсмькому арбітражі. Адже юридичний відділ компанії, буцім, не був задіяний, а основну роботу здійснювала норвезька фірма, яка уже отримала за це кошти.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

Обговорюючи премії, які виписали собі у «Нафтогазі» за перемогу у Стокгольмьскому суді, він наголосив: хоча ці кошти отримає 41 працівник компанії, насправді основну роботу здійснювали «зовсім інші люди».

«Наскільки я знаю, юридичні структури «Нафтогазу» не були задіяні. Звичайно, вони допомагали залученій компанії – перенести пачку паперів до Осло чи просто посидіти на засіданні уряду, Це також робота», – іронізував Корольчук.

Незрозуміло, чому ця сума становитиме 46 мільйонів, адже йшлося про 1% від виграшу в арбітражі. Хоча Стокгольмський суд зобов’язав «Газпром» виплатити «Нафтогазу» 4,6 млрд доларів, сам виграш становить 2,6 млрд.

«Вони порахували абсолютно правильно, адже сама сума, яку нарахували у плюс «Нафтогазу», справді становить 4,6 млрд. Однак, наприкінці минулого року було перше рішення арбітражу, де «Нафтогаз» був винен трохи менше 2,5 млрд, тому й різниця вийшла майже 2,5 млрд доларів. Тож, тут бухгалтерія чистої води, однак, вона несправедлива та не відповідає реальності», – зауважив експерт.

До юридичної роботи «Нафтогаз України» залучив іншу компанію, яка й отримала за це гроші.

«Нафтогаз» – державна компанія, тож все це кошти – громадян України. Ми як споживачі один раз уже за це заплатили норвезькій фірмі, а тепер вдруге маємо платити цю премію. Та й вона йде із реальних грошей, яких зараз немає», – підкреслив Корольчук.

Адже поки тривають апеляційні суди, «Газпром» не надав жодних коштів «Нафтогазу».

«Одна справа, витягнути рішення та заявляти, що суд визнав нашу перемогу. Та, насправді, він закінчиться лише тоді, коли «Газпром» перерахує ці гроші «Нафтогазу», – наголосив Юрій Корольчук.

Нагадаємо, наглядова рада НАК «Нафтогаз України» вирішила виплатити співробітникам компанії премії у зв’язку з перемогою у Стокгольмському арбітражному суді. Загальний обсяг виплат затверджено на рівні 1% від суми виграшу в арбітражі і він становитиме $46,3 млн США. З цієї суми буде сплачено податок на доходи фізичних осіб та інші збори на суму понад $ 9 млн США.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 08:57 :40