live

Насалик зробив усе, щоб люди Януковича переоформили шахти «Селидіввугілля», – Волинець

ZIK
загрузка...
загрузка...

Ще у 2012-му році син Януковича забрав «жирні пласти вугілля, і вже в лютому ми були за крок до повернення цих пластів. Утім міністр Насалик все зробив для того, щоб люди сина Януковича переоформили куплю-продаж, і тепер пласти в одних руках, а шахта – в інших.

На цьому наголосив голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Якщо люди погоджуються працювати майже за безкоштовно і мовчать, то чому б владі далі не продовжувати закручувати гайки? Саме тому зараз в Україні спрацьовує прислів’я «ситий голодному не товариш», і якщо у голови Нацбанку Якова Смолія заробітна плата більше 200 тисяч гривень у місяць, то заробітна плата завідуючої відділення у дитячій лікарні «Охматдит» склала всього 5 тисяч гривень», – підкреслив Михайло Волинець.

Голова Конфедерації вільних профспілок України визнав, що така ситуація – на совісті профспілок України. Адже саме в обов’язки профспілок входить захищати людей, представляти їх перед роботодавцями та органами влади.

«Так склалося, що ці пострадянські профспілки є кишеньковими і обслуговують владу й роботодавців. Натомість справжні незалежні профспілки в корумпованій системі практично не можуть працювати. Утім механізми захисту робітників все одно існують – це і Конвенція міжнародної організації праці, і Конституція України, і люди це мають знати», – наголосив Волинець.

Він також зауважив щодо ситуації у місті Селидове на Донеччині, де шахтарям «Селидвугілля» не виплачують заробітну плату.

«Сьогодні дружини шахтарів об’єдналися, не пустили чоловіків на роботу і вийшли на мітинг на центральну площу міста. Два роки тому «Селидвугілля» було найкращим об’єднанням в Україні, яке заробляло гроші собі і ще для 15-ти інших українських шахт.

Але ще у 2012-му році син Януковича забрав жирні пласти, але вже в лютому ми були за крок до повернення цих пластів. Утім міністр палива й енергетики Ігор Насалик все зробив для того, щоб люди сина Януковича переоформили купівлю-продаж, і пласти опинилися в одних руках, а шахта – в інших.

Відтак, тепер не можна добувати вугілля на приватних пластах, контора яких є в окупованому Донецьку. Натомість Насалик говорить, що це не шахти, а соціальна контора, яка заробляє 20% на заробітну плату», – підкреслив Михайло Волинець.

Loading...
Loading...
Loading...