Новини » Події 30 травня, 2018, 15:39
Життя журналіста Бабченка російські спецслужби «оцінили» в 40 тисяч доларів
ZIK
ZIK

Для убивства російського журналіста Аркадія Бабченка російські спецслужби завербували громадянина України, а той для виконання убивства звернувся до знайомого – колишнього бійця АТО.

Про це сьогодні під час брифінгу, який транслює телеканал ZIK, повідомив голова Служби безпеки України Василь Грицак.

Голова СБУ поінформував, що Служба безпеки затримала у Києві організатора «вбивства» російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка, яке, як сьогодні з’ясувалося, було інсценізацією та частиною спецоперації СБУ.

«СБУ було встановлено, що готування до теракту щодо громадянина РФ Бабченка є лише одним елементом операції російських спецслужб, яка спрямована на фізичне знищення громадян РФ, які через свої політичні переконання змушені покинути територію РФ», – заявив Василь Грицак.

Голова СБУ розповів, у скільки замовники злочину «оцінили» життя опозиційного журналіста.

«Нами задокументовано, що для реалізації цього цинічного плану спецслужбами РФ був завербований громадянин України. Я його сьогодні назву за початковою літерою його прізвища – «Г», який отримав завдання знайти за грошову винагороду виконавців цього зухвалого вбивства», – заявив Василь Грицак.

Як поінформував голова СБУ, цей громадянин запропонував своєму знайомому з колишніх АТОвців за грошову винагороду 30 000 дол США здійснити теракт – вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка. Сам організатор отримав від російських спецслужб 40 тис. доларів, залишивши собі 10 тисяч доларів – за посередництво.

Після вчинення злочину громадянин «Г» планував виїхати з України до РФ через третю країну, він навіть встиг придбати квиток. Замовник також передав виконавцю досьє на Аркадія Бабченка, що мало би спростити виконання убивства.

Нагадаємо, учора стало відомо, що 29 травня близько 21-ї год. на вулиці Микільсько-Слобідській у Києві кілер тричі вистрілив у спину російському опозиційному журналісту Аркадію Бабченку, коли той заходив у свою квартиру. Повідомляли, що журналіст помер у «швидкій». Додамо, Аркадій Бабченко, громадянин РФ, торік виїхав із Росії через погрози. Деякий час жив у Чехії, в Ізраїлі, у серпні 2017-го переїхав до Києва, працював ведучим програми на кримськотатарському телеканалі ATR.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-05 22:10 :58