середа, 30 травня, 2018, 14:31 Економіка
З нагоди перемоги у Стокгольмському суді «Нафтогаз» видасть працівникам премій на $46,3 млн
НАК «Нафтогаз України». Фото: radiosvoboda.org
НАК «Нафтогаз України». Фото: radiosvoboda.org

Наглядова рада НАК «Нафтогаз України» прийняла рішення щодо виплати співробітникам компанії премій у зв’язку з перемогою у Стокгольмському арбітражному суді у спорі з ПАТ «Газпром» щодо транзитного контракту. Загальний обсяг виплат затверджено на рівні 1% від суми виграшу в арбітражі (4,6 млрд дол. США), він становитиме $46,3 млн США. З цієї суми буде сплачено податок на доходи фізичних осіб та інші збори на суму понад $ 9 млн США.

Про це повідомила прес-служба Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»

До переліку співробітників компанії, які отримають премію, включено 41 особу, які прямо чи опосередковано зробили внесок у досягнення цього результату. Цей перелік не обмежується топ-менеджментом компанії, а сума премії залежить від особистого внеску кожного працівника.

«Процес «Нафтогазу» проти Газпрому був особливим – як за обсягом вимог російської сторони, так і за його результатом. Адже до цього досягнути такої суттєвої судової перемоги над «Газпромом» не вдавалося жодному контрагентові. Незважаючи на скептицизм, що супроводжував рішення менеджменту компанії на початку арбітражного процесу у транзитній справі, результат процесу є вражаючим. Команда «Нафтогазу» показала високий рівень професіоналізму і відданості», – прокоментувала рішення голова Наглядової Ради «Нафтогазу» Клер Споттісвуд.

«У 2014 році, коли ми розпочинали процес щодо транзитного контракту, юристи казали нам, що виграти у цій справі неможливо. Текст контракту, який підписали у 2009 році, був складений настільки не нашу користь. Але працюючи над цією справою майже чотири роки, ми використали кожну зачіпку та перемогли. Це важливий етап у війні України за енергонезалежність. Якби не перемога «Нафтогазу» у Стокгольмі за двома контрактами, «Газпром» міг би вимагати борг у сумі, більшій за половину ВВП України. Я вдячний нашій команді за те, що усі працювали віддано і результативно», – зазначив голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв.

Очікується, що у травні цього року буде виплачено першу частину премій на суму $20,7 млн (541 млн грн). Ця сума відповідає 1% від обсягу виграшу, вже визнаного у фінансовій звітності «Нафтогазу» за 2017 рік. Решта премії буде виплачуватись протягом трьох років виключно за умови успішного стягнення з «Газпрому» залишку виграшу ($2,6 млрд).

Загальна сума всіх вимог (в т.ч. зустрічних) в арбітражах щодо купівлі-продажу і транзиту газу у спорах між «Нафтогазом» та «Газпромом» становила $125 млрд, що зробило ці спори найбільшим комерційним арбітражем в історії.

За оцінкою Нафтогазу загальний позитивний економічний ефект для компанії від двох арбітражів становить $85,1 млрд.

Спроби Газпрому оскаржити результати арбітражу не зупиняють дію винесених рішень.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 12:40 :49