Новини » Регіони

В Ужгороді запрацював літній університет УжНУ

Відбулося відкриття проекту, який познайомить школярів зі спеціальностями, котрі можна здобути в Ужгороді, і можливостями для цього у найбільшому і найстарішому університеті Закарпаття –УжНУ.

Проректор з науково-педагогічної роботи УжНУ Мирослава Лендьел на відкритті літнього університету розповіла, що ця ідея – один із проектів у рамках співпраці вишу з міською радою Ужгорода, які в жовтні минулого року підписали меморандум про партнерство. Такі моделі діють у сусідніх Угорщині, Чехії, Словаччині. Базою для змістовного ознайомлення і водночас активного відпочинку обрали найближчу до ректорату школу – СЗОШ №3, там учнів забезпечать харчуванням.

Координатори проекту запросили школярів впродовж табірних днів подавати свої зауваження, пропозиції, як краще організувати таке ознайомлення з УжНУ, адже є сподівання, що наступного року до такої форми пізнання долучать також інші школи. Ще одна мета проведення табору – щоб ужгородська молодь переконалася, які потужні можливості для здобуття освіти високого рівня є безпосередньо у  місті, не виїздила за кордон, а відтак працювала на розвиток Ужгорода.

У літній університет залучили насамперед 10-класників, які саме визначаються з майбутнім фахом, це можливість усе детально з’ясувати, зважити, перш ніж обирати подальший шлях у житті, – інформують координатори проекту.

Учням показали кілька роликів із життя університету, а проректор Мирослава Лендьел провела докладну презентацію – які професії можна здобути на кожному факультеті, за якими спеціальностями відтак працювати, які є можливості навчання і стажування в закордонних вишах-партнерах УжНУ, можливості відпочивати, вести активне громадське життя, займатися спортом тощо, наголосила на здобутках, рейтингах студентів, випускників вишу.

Щодня діти будуть ознайомлюватися з можливостями різних факультетів УжНУ, візьмуть участь в інтерактивних іграх, круглих столах, тренінгах, дискусіях, майстер-класах. Чи не найбільше заплановано екскурсій – уже сьогодні в археологічний музей та музей історії УжНУ, згодом, крім інших музеїв, побувають у Мукачівському, Невицькому, Чинадіївському замках, туркомплексі «Воєводино», у ботанічному саду, санаторії «Карпати».

Завершення літнього університету проведуть на території мальовничого комплексу «Скалка» – з бограч-фестом та спортивно-розважальними конкурсами.Loading...