Новини » Світ 30 травня, 2018, 18:01
Україна вимагає вибачень за ганебні слова віце-спікера Сейму Польщі про наших медпрацівників

Українське посольство в Польщі від імені всіх громадян України, які працюють в цій державі, вимагає вибачень від віце-маршалка Сейму Польщі Станіслава Тишки (члена «Кукіз’15») через його негативні висловлювання 27 травня в ефірі телеканалу TVN24 про медпрацівників з України.

Про це повідомляється у заяві посольства на сторінці в Facebook, передає «Європейська правда».

«Висловивши думку, що через працевлаштування начебто менш кваліфікованих медичних працівників з України в польських лікарнях помирає більше людей, пан віце-спікер перевищив рівень порядності і вдався до ганебних та неприйнятних наклепів на українських громадян», – заявило посольство.

У дипломатичному представництві заявили, що такий вчинок політика є негідним.

«Крім факту поширення звичайних чуток, які не мають нічого спільного з дійсністю, кричущим є ксенофобський характер примітивної спроби перекласти провину на іноземців. Ми звертаємося до влади Республіки Польщі засудити ці висловлювання, застосувати до їх автора належне дисциплінарне покарання, а також вжити заходів із запобігання поширенню в публічному просторі Польщі стереотипів ксенофобського і шовіністичного характеру про громадян України», – наголошується в заяві.

Посольство нагадало статистику Міністерства у справах сім’ї, праці і соціальної політики Польщі, згідно з якою у 2017 році в країні дозвіл на роботу в медичних закладах отримали тільки 297 працівників з України, у тому числі шістнадцять лікарів і лише три медичних сестри та акушерки (у 2016 році – 311).

Працювати в медичних закладах Польщі за фахом медсестри та інших медичних спеціальностей можливо виключно після отримання офіційного дозволу на виконання такої роботи, що у випадку громадян України передбачає підтвердження кваліфікації і, перш за все, нострифікацію диплому про вищу освіту.

Як відомо, через проблеми на ринку праці, Міністерство охорони здоров’я Польщі розглядає можливість спрощення процедури працевлаштування для медичних працівників, які походять з країн поза межами Євросоюзу, зокрема з України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-22 19:23 :00