Новини » Львів 30 травня, 2018, 14:10
«Собор Бориса Возницького»: завтра у Львові – зустріч пам’яті великого музейника
Джерело: facebook.com/osvitaLviv
Джерело: facebook.com/osvitaLviv

У четвер, 31 травня о 19.00, громадська організація «Освітня асамблея Львів» запрошує на другу зустріч, присвячену знаковій постаті української культури, зокрема музейництва, багатолітньому директору Львівської галереї мистецтв, академіку Української академії мистецтв, Герою України, лауреатові Національної премії імені Тараса Шевченка Борисові Возницькому.

Про це організація повідомила на своїй сторінці у Facebook.

У зустрічі, яка має назву «Собор Бориса Возницького», окрім Лариси Борисівни Разінкової–Возницької візьме участь і Марія Сойко, яка впродовж довгого часу працювала на посаді старшого наукового співробітника у Відділі Музею Європейського мистецтва XIV-XVIII ст. Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького.

«Вони продовжать розповідь про те, якою він був людиною, а саме Людиною великого професіоналізму, патріотизму і великої скромності. Без зайвих амбіцій завжди ставив ідею вище свого «я». Музей, експонати, замки – це було його життя. Його знали і шанували музейники не лише України, а й цілого світу. За 50 років праці, йому вдалося врятувати та зберегти для нащадків понад п’ятдесят тисяч творів вітчизняного мистецтва. Врятував і повернув з небуття унікальну поліхромну скульптуру, портрети XVI-XVIII ст., ікону, широкоформатні батальні полотна що висіли лахміттями у Жовківському костелі, античну скульптуру зі Старого Роздолу, скульптуру геніального творця Йогана Пінзеля, врятував три замки – Олеський, Золочівський і Підгорецький, відкрив 17 музеїв у склад яких входили Музей – садиба Маркіяна Шашкевича, «Русалка Дністрова», Музей Українського гетьмана Івана Виговського, музей сакральної скульптури І.Пінзеля, Музей книги, найдавніших пам’яток у Львові. Він постійно був натхненний новими ідеями, завжди шукав можливості вдосконалювати свої знання, у нього весь час були нові розробки та знахідки», – зазначено у повідомленні.

Захід відбудеться за адресою: Львів, пр. Шевченка, 13.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-18 19:20 :20