Новини » Економіка 29 травня, 2018, 12:48
У переговорах щодо «Північного потоку-2» важливими будуть гарантії Німеччини, – Герус
ZIK
ZIK

Хоч канцлер Німеччини Ангела Меркель наголошує на необхідності забезпечення транзиту газу через Україну, однак невідомо, про які обсяги йдеться. Ефективного вирішення цього питання можна досягти лише підчас тристоронніх переговорів між Україно, Росією та Німеччиною.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив заступник голови експертної ради з питань газової промисловості та ринку природного газу Леонід Уніговський.

Він наголосив: виграш «Нафтогазом» у Стокгольмському арбітражному суді не може впливати на будівництво «Північного потоку-2». Адже це політичний проект як для України, так і для частини держав Європейського Союзу чи Росії.

«Для Німеччини це економічний проект, який є політичним лише певною мірою. Та хоча Ангела Меркель заявила про необхідність забезпечення транзиту цього газу через України, однак не назвала основних цифр», – зазначив Уніговський.

Натомість Путін заявляє про транзит через Україну 10-15 мільярдів кубометрів палива, що зовсім не влаштовує нашу сторону.

«Це не допоможе досягти економічної ефективності у роботі української газотранспортної системи. Тому попереду ще довгі, напружені та непрості переговори», – переконаний експерт.

Однак, на його думку, усі розмови щодо цього питання держава мала починати ще у 2016 році.

«Хочу додати, що нещодавно у Брюсселі відбулася зустріч між Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом та віце-президентом Європейської комісії Шевчовичем, де якраз ухвалили рішення про ефективне проведення трьохсторонніх перемовин саме щодо транзиту газу після 2019 року», – наголосив Уніговський.

На думку ж енергетичного експерта Андрія Геруса, теоретично, після цих переговорів Україна справді може отримати певні гарантії, які б задовольнили нашу сторону. Та все залежатиме саме від заявлених обсягів газу, що транспортуватиметься через нашу територію.

«Якщо йтиметься про 10-15 мільярдів, нам цей проект буде нецікавим, тоді як обсяги, наприклад, на рівні 40 мільярдів кубометрів уже можуть більш-менш задовольнити Україну», – вважає Герус.

Також для нас будуть важливими і гарантії інших учасників переговорів – не так російські, як ті, що надасть Німеччина.

«Вона є ключовим учасником, куди доходить цей «Північний потік-2». Якщо ця держава запевнить, що прийматиме достатньо газу, щоб через Україну транспортувалось ці 40 мільярдів, нас це може задовольнити», – зауважив він.

Однак, разом із тим експерт зазначив: незрозуміло, як такі гарантії можуть виконуватись в подальшому, після зміни влади у самій Німеччині.

«Сьогоднішнім канцлером є Ангела Меркель, та через п’ять років ним може стати хтось інший. Його позиція може відрізнятись. Та як би там не було, думаю, що вирішення цих питань можна знайти лише у процесі тристоронніх переговорів. Інші ж варіанти шукати важко», – переконаний Андрій Герус.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-20 04:47 :54