Новини » Події Читать эту новость на русском

У МОЗ назвали ще одну можливу причину отруєння дітей в Черкасах

Діти, що постраждали через отруєння в школі, у Черкаській дитячій лікарні. Фото: kmu.gov.ua

Масове отруєння в Черкасах на шкільній лінійці 8 травня могло статися в результаті розливу нафтопродуктів у сусідній військовій частині.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів гендиректор «Центр громадського здоров’я МОЗ» Володимир Курпіта.

За словами Курпіти, представники МОЗ на місці отруєння в Черкасах досліджували воду, повітря, ґрунт і продукти харчування. За підсумками досліджень фахівці не виявили зміни у жодному з показників, за винятком наявності свинцю в ґрунті.

«Але парадоксальність ситуації в тому, що ми не можемо стверджувати, що рівень свинцю в ґрунті перевищує допустиму норму, оскільки ці норми були скасовані в 2014 році. Якщо порівняти виявлений нами показник наявності свинцю в ґрунті у черкаській школі з нормами 2014 року, то його рівень перевищує допустимі в два рази», – зазначив Курпіта.

Він також підкреслив, що свинець може викликати отруєння, якщо він потрапить в організм.

«Свинець застосовується у добавках для нафтопродуктів. Як ми припускаємо, у сусідній військовій частині перед лінійкою міг статися розлив нафтопродуктів, які після того, як у місті підвищилася температура повітря, почали випаровуватися. В результаті ці випари викликали інгаляційне ураження (пошкодження органів дихання, – ред.) у дітей. Але це припущення. Остаточну відповідь на це питання мають дати органи слідства», – додав Курпіта.

Нагадаємо, за останній час в Україні сталось декілька випадків отруєння дітей у школах.

Так, 8 травня діти отруїлись під час шкільної лінійки у Черкасах: усього було госпіталізовано 58 осіб (54 дитини і 4 дорослих). 11 з них потрапило до реанімації. Лікарі констатували, що у дітей і дорослих спостерігається інгаляційна токсична реакція. Поки що причини отруєння школярів на лінійці не встановлено, чекають результатів аналізів з Києва.

За фактом масового отруєння у черкаській школі поліція розпочала кримінальне провадження за ст. ч. 1 ст. 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням) ККУ. 16 травня всіх постраждалих виписали з лікарні.

11 травня, у одній зі шкіл Павлограда Дніпропетровської області через розпилення невідомої речовини евакуювали понад 600 учнів, вчителів та персонал школи.

За інформацією рятувальників, одна особа звернулася до медиків зі скаргами на погіршення самопочуття. Удень у школі невстановлена особа розпилила речовину невідомого походження, яка спричинила першіння і кашель.

21 травня у Миколаєві евакуювали 400 дітей зі школи №6 через розпилення невідомого аерозолю. Учні масово поскаржилися на погане самопочуття. Двоє дітей потрапили у реанімацію, ще 34-х лікарі взяли під нагляд.

Масове отруєння школярів у Миколаєві кваліфікували як «хуліганство».

22 травня сталося отруєння у спеціалізованій школі №3 у Харкові. До лікарів звернулася 31 дитина, 15 з них були доправлені до лікарні. Попередній діагноз – отруєння невідомою речовиною.

Loading...