Новини » Регіони 29 травня, 2018, 12:46
Тернопільський молокозавод виливає відходи біля доріг, – екологи

Тернопільський молокозавод несанкціоновано виливає молочні відходи. Відбувається це регулярно, попри приписи екологів і відкриту кримінальну справу.

Про це повідомили IA ZIK в обласній державній екологічній інспекції.

«У черговий раз під час проведення рейду для недопущенню видалення відходів у невстановлених місцях близько 3 годині ночі на об’їзній Тернополя неподалік ТРЦ «Подоляни» зафіксовано факт зливу сироватки», – повідомили в інспекції.

Екологи відстежили водія вантажівки з цистерною ТОВ «ІТ сервіс Астра» й припинили злив відходів. Після 20-тикілометрових нічних маневрів, кажуть в інспекції, автомобіль із сироваткою повернувся на територію ПрАТ «Тернопільський молокозавод».

В інспекції зазначають, що регулярно фіксують злив відходів Тернопільського молокозаводу.

Згідно з договором від 2017 року, підприємство має видаляти сироватку на поля фільтрації Чортківського цукрового заводу. Виконавцем послуг з перевезення від 1 червня 2017 року визначено ТОВ «ІТ сервіс Астра».

Саме водії цього товариства самовільно або за вказівками неодноразово зливали сироватку у недозволених місцях, повідомляють в екоінспекції.

«Злив фіксували на території Збаразького, Зборівського, Козівського, Тернопільського районів. І це лише ті випадки, які були виявлені», – повідомили в інспекції.

За фактом одного з випадків поліція відкрила кримінальну справу. За видалення сироватки на території Козлівської сільської ради було нараховано збитки за забруднення землі на суму 803,9 тис. грн. Зараз у справі триває досудове розслідування, за ч.1 ст. 239.

Матеріали щодо нового порушення екологи передали поліції для долучення до попередньої кримінальної справи.

Інспекція також надіслала припис ПрАТ «Тернопільський молокозавод» з вимогою розірвання договору із ТОВ «ІТ сервіс Астра» та недопущення видалення відходів у недозволених місцях.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-24 00:24 :16