Новини » Економіка 29 травня, 2018, 14:00
Росія надає вигідні газові умови країнам ЄС, аби отримати їхню лояльність, – Герус
ZIK
ZIK

Зараз Росія пропонує вигідні газові умови для низки держав Європейського союзу. Таким чином вона намагається отримати лояльність цих держав щодо реалізації проекту «Північного потоку-2».

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів енергетичний експерт Андрій Герус.

Обговорюючи можливе збільшення залежності Європи від російського газу після запуску «Північного потоку-2», він наголосив: саме походження палива не зміниться, адже воно все одно надходитиме із Росії. Тому більше значення тут матимуть політичні оцінки.

«Та тут Росія дає вигідні умови для певних країн, щоб таким чином отримати лояльність цих держав та налагодити співпрацю із окремими представникам Європейського союзу. Найперше – із Німеччиною», – підкреслив Герус.

Адже із комерційної точки зору, ця держава дуже виграє від реалізації такого проекту.

«Однак, не для всіх «Північний потік-2» є виграшним. Тому ці дискусії вклинюються у ЄС і це може політично розхитувати Євросоюз», – зауважив експерт.

Наприклад, Італії «Північний потік-2» буде невигідним.

«Там різні гілки розгалуження, і якщо не вся Італія, то суттєва її частина не отримає від цього вигоди. Найбільш позитивним цей проект буде для Німеччини та держав, які межують із нею на заході», – вважає Герус.

У свою чергу заступник голови експертної ради з питань газової промисловості та ринку природного газу Леонід Уніговський наголосив: про італійську газотранспортну систему можна говорити як про відгалуження від «Турецького потоку». Однак, нещодавно Росія домовилась із Туреччиною про будівництво двох гілок. Друга якраз і повинна йти в Європу та закінчуватись саме в Італії.

Тож, враховуючи таку ситуацію, Україні справді варто наголошувати на своїй згоді на залучення іноземних операторів для спільного управління нашою газотранспортною системою.

«Це дуже важливо, адже «Газпром» наголошує на нашій ненадійності. Мовляв, Україна краде газ, тож тут може відбудуватись усе, що завгодно», – зазначив Уніговський.

Натомість Італія отримує 23 мільярди кубічних метрів природного газу через нашу систему. Окрім того, найбільша її компанія, яка працює у цій сфері, зацікавлена у такому маршруті.

«Тому зараз важливо обрати ефективного партнера для управління системою. Він може працювати разом із нами або ж із фірмами, які зацікавлені у купівлі палива на нашому східному кордоні. Саме через це нам зараз вигідно вести такі розмови», – підкреслив Леонід Уніговський.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 22:47 :38