Новини » Економіка 29 травня, 2018, 14:45
Правління «Нафтогазу» за виграш суду у «Газпрому» отримає ще одну премію
Фото: focus.ua
Фото: focus.ua

Наглядова рада НАК «Нафтогаз України» проголосувала за виплату бонусів правлінню компанії у зв’язку з перемогою в Стокгольмському арбітражі над російським «Газпромом».

Про це, посилаючись на інформацію своїх джерел в «Нафтогазі», пише «Економічна правда».

За його словами, відповідне рішення прийнято за виграш другої частини судового протистояння – так званого «транзитного» контракту.

Затверджений розмір бонусів становить 1% від суми виграшу (в даному випадку – 4,56 млрд доларів).

Таким чином, правлінню підлягає виплата в розмірі 45,6 млн доларів.

Наразі з цієї суми сплачено менше половини (20 млн доларів).

Решта 25,6 млн доларів будуть виплачені тільки після фактичного виконання «Газпромом» рішення Стокгольмського арбітражу про необхідність виплати «Нафтогазу» 2,56 млрд доларів. На сьогоднішній день російська компанія відмовляється виконувати це рішення, і заявила про намір розірвати договірні відносини з «Нафтогазом».

Нагадаємо: восени минулого року правління «Нафтогазу» отримало премії за виграш першої частини судового спору з «Газпромом».

Тоді список премійованих складався з 8 осіб. Серед них – Андрій Коболєв, Сергій Перелома, Юрій Вітренко, Ярослав Теклюк і Костянтин Пожидаєв.

Загальна сума коштів, зекономлена «Нафтогазом» державі завдяки перемозі в суді Швеції становить близько 50 млрд доларів.

Виплата премій і бонусів є загальносвітовою практикою.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги «Нафтогазу» щодо компенсації за недопоставлені «Газпромом» обсягів газу для транзиту.

За рішенням арбітражу, «Нафтогаз» домігся компенсації у сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку «Газпромом» погоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень «Газпром» має сплатити 2,56 млрд доларів на користь «Нафтогазу».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 01:35 :15