Новини » Економіка 28 травня, 2018, 10:52
За нинішнього керівництва економіка України може зростати максимум на 4%, – економіст
ZIK
ZIK

За нинішніх умов, коли управління Україною практично відсутнє, економіка України зростає або падає в залежності від того, зростають чи падають ключові ціни на світовому ринку. Тобто ми не є суб’єктом світової економіки, а лише об’єктом кон’юнктури ринку.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив економіст Олександр Савченко.

«Звичайно ж, ми відчуваємо, що зростання ВВП розпочалося. Економіка України досягла дна, довго там перебувала, але трошки відштовхнулася. Незначне зростання, я думаю, відчувають всі – і бізнес, і люди. Почалось навіть зростання реальних доходів населення», – підкреслив Олександр Савченко.

Але, зазначив він, реальні доходи населення опустились надто низько.

«Перед тим ми спустилися так низько, що це зростання не покриває наше падіння, яке відбулося раніше. Так ось тепер виникає ключове питання – які темпи нас будуть влаштовувати і які темпи економічного розвитку може давати економіка в такому стані і з таким керівництвом», – каже економіст.

Окрім цього він розповів, що сьогодні рівень зростання світової економіки становить 3,9%, натомість серед країн з економіками, що розвивається (куди відноситься і Україна),  – близько 4,5%.

«Нашими взірцями мали б бути наші сусіди – Польща і Туреччина. Ми дуже схожі і ментально, і за розмірами. Там без різних криз економіки зростають вже майже десять років на рівні 4%-4,5%. Тобто ми продовжуємо відставати від всіх, в тому числі і від наших сусідів», – переконаний експерт.

За його словами, в цій ситуації може тішити лише одне – економіка Росії розвивається ще повільніше.

«Але мене це не дуже тішить. Я б хотів, щоб економіка України зростала значно вищими темпами, ніж світова. Таким чином ми б розпочали наздоганяти і Європу, і світ. Я дійшов до висновку, що з таким рівнем керівництва, яке по суті відсутнє, економіка України може зростати максимум на 4%», – заявив фахівець.

На його думку, економіка України зростає або падає таким самим чином, як і ключові ціни на світовому ринку.

«Тобто ми не є суб’єктом економічної політики, а об’єкт кон’юнктури ринку. Це має розуміти нинішня влада», – заявив Савченко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-04 17:53 :03