Новини » Економіка 28 травня, 2018, 16:23
Технічно Україна готова до запровадження ринку землі, – Нізалов
ZIK
ZIK

Механізм і запобіжники щодо скасування мораторію на продаж землі вже давно і багато обговорюються із профільним міністерством та з асоціацією сільгоспвиробників. Також серед експертного середовища, виробників та уряду є розуміння, що має статися для того, щоб відкриття ринку відбулося з найменшими ризиками як для власників так і для виробників.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив консультант Світового банку з питань земельних відносин Денис Нізалов.

«З технічної точки зору, в Україні все готово до запровадження ринку землі. Більше того, у нашій державі у вільному обігу зараз є величезна кількість сільськогосподарських земель, тому ніщо не зможе стати на перепоні», – сказав Нізалов.

Він зауважив, що дійсно, для того, щоб зняти мораторій, треба буде подолати певний перехідний період, але на усіх рівнях до цього вже готові.

«Період відкриття ринку, який пов'язаний з певними ризиками, які мають бути враховані у законі про обіг земель, вже давно обговорюються із профільним міністерством та  асоціацією сільгоспвиробників. Тобто є розуміння серед експертного середовища, виробників та уряду, що має статися для того, щоб відкриття ринку відбулося з найменшими ризиками для усіх», – прокоментував він.

Також, він зазначив, що коли йде мова про те, що після скасування мораторію в Україну прийдуть іноземці, які почнуть скуповуватимуть землю, то це є чистої води спекуляція.

«Наразі законодавством та земельним кодексом іноземцям заборонено володіти землями сільськогосподарського призначення. У тому разі, якщо вони їх успадковують, вони повинні їх відчужити протягом року. Якщо ж говорити про побоювання українців, що хтось може у них відібрати землі, то можна точно сказати, що, фактично, зараз і відбувається «беспрєдєл». Бо до власників землі приходять і укладають договори оренди на дуже невигідних умовах», – наголосив Нізалов.

За його словами, наразі права власності в Україні захищені краще, ніж права оренди.

«Якщо порівняти з тим, як багато прав оренди зареєстровані у реєстрі  та наскільки юридично грамотно укладені ці договори, то стан захисту прав оренди є значно гіршим, ніж захист прав власності. Саме тому, на мою думку, відкриття ринку землі не призведе до якихось додаткових ризиків для власників, порівняно з тим, що вони мають зараз. Бо, наприклад, ми зараз маємо у власності квартири, в сільській місцевості люди мають власні будинки, які коштують значно дорожче, ніж два-три гектари землі. Тому, коли приходять відбирати землю, то це можна назвати екстремальними випадками, адже це чистий кримінал. А загалом відбувається вільний обіг нерухомості в Україні, теж саме повинно відбуватися із землею», – додав він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 00:53 :52