Новини » Львів 28 травня, 2018, 21:58
На Львівщині виник скандал через схожу на Путіна ікону в церкві
ZIK
ZIK

У образі великомучеників, які потерпали від радянської влади, люди вбачають президента країни-агресора Росії. Однак у храмі кажуть, це зображення змальоване з конкретного святого.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

«По-моєму, це скандал. Хто мені дасть відповідь, чому воно досі там?», – цей пост відомого львовознавця та екскурсовода Петра Радковця спричинив чимало галасу в соцмережі.

Люди у коментарях активно обговорювали, хто саме зображений на іконі – Путін чи святий? Проте туристи, які приїхали у село Підгірці оглянути місцеві замок та храм, схожості зі скандальним президентом не помітили.

«Бачу, що якісь такі мінімальні схожі риси, можливо, є. Співпадіння, але просто дрібненькі – ніс, худощаве лице. Це не дуже аж так Путін», – переконує туристка Тетяна Мигаль.

«Я теж подумав про це, але не був впевнений. Риси доволі схожі, зокрема форма обличчя і погляд», – каже турист Руслан Мельничук.

Настоятель храму каже: це не вперше у ликах святих люди помічають обличчя сучасників.

«Я пригадую спілкування під час Революції гідності, тоді хтось приходив і вбачав у тому чи іншому лиці наших українських святих того чи іншого політика, але це швидше така асоціація», – пояснює настоятель храму отець Тарас Цьоба.

А на іконі зображені 28 мучеників, яких сплюндрувала репресійна машина НКВС за віру в Бога та українськомовні богослужіння. І лики святих змальовані саме з їхніх портретів, пояснює отець Тарас.

«Це єпископи, священики, які за радянської влади були репресовані, вбиті або замучені. Коли приїжджав святий отець до Львова, то він їх беатифікував, проголосив святими», – розповідає настоятель храму.

Путін образу ніяк не стосується, додають релігієзнавці. Імена усіх зображених на іконі – відомі. Але хто саме і де – лише здогадуються.

«Риси обличчя можуть нагадувати отця Омеляна Ковча. Це дуже відомий святий, відомий на весь світ. Його ікони можна побачити в дуже багатьох місцях. Це людина, яка віддала своє життя у концтаборі Майданик, можливо, це Слизюк», – каже релігієзнавець Анатолій Бабинський.

Тепер настоятель храму, аби уникнути скандальних асоціацій, хоче розмістити у церкві стенд зі світлинами святих та їхньою біографією.

Юлія Бундз, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 08:53 :53