неділя, 27 травня, 2018, 14:55 Політика
На форумі у Варшаві путінську Росію визнано загрозою світового рівня, – нардеп
Нато
Нато

НАТО розглядає російську загрозу як глобальну і тому хочуть вдосконалити неефективний Вашингтонський договір, згідно з яким члени Альянсу зобов’язані солідарно виступити проти агресора в разі прямої загрози.

Про це написав нардеп Андрій Левус на своїй сторінці у Фейсбук.

«Якщо в минулі роки на засіданнях ПА НАТО російська агресія проти України розглядалась як локальне питання, то на форумі у Варшаві фактично путінська Росія визнана загрозою світового рівня. Гібридний характер російської агресії ставить під сумнів ефективність використання 5-ї статті Вашингтонського договору, згідно з яким члени Альянсу зобов’язані солідарно виступити проти агресора, у разі прямої загрози будь-якій державі – члену НАТО», – написав він.

Читайте також: «Русский мир» у польській бібліотеці промиває дітям мозок пропагандою

Нардеп зазначив, що Росії для участі в сирійській війні треба було 45 хвилин, що пройшли від подання президента РФ Володимира Путіна до рішення Держдуми.

«Процедури НАТО надто довгі й бюрократизовані. Тому розпочалась дискусія про вдосконалення 5-ї статті. Наприклад, поляки і британці серйозно обговорюють пункт 5б, який би дозволив швидко реагувати на гібридні загрози. Окрім того, неозброєним оком помітне формування неформального блоку США, Британії та країн балто-чорноморського простору», – підкреслив Левус.

На його думку, на Заході реалістично сприймають Росію як загрозу всьому вільному світу.

«Ці країни і є головними лобістами долучення до НАТО України. Без сумніву, Україні слід це враховувати й формувати свій безпековий та геополітичний порядок денний, орієнтуючись на ці тенденції. Ну й виконати домашнє завдання по реформі системи національної безпеки», – підсумував він.

Читайте також: Тука розповів, як можна знищити Росію без єдиного пострілу

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 00:41 :17