неділя, 27 травня, 2018, 17:31 Політика
Кремлівський режим стрімко нарощує військові м’язи в Азовському морі, – експерт

Як відомо, ще в період будівництва недавно «відкритого» керченського мосту, а саме – 6 вересня 2017 року, вперше під його бруківці аркою з Чорного моря в Азовське через Керченську протоку пройшов бойовий корабель російського військового флоту – великий десантний корабель (ВДК) «Азов» зі складу ЧФ. І хоча формально він йшов в однойменний порт на святкування «дня міста», навряд чи саме це було справжньою причиною його появи в Азові.

Адже натяк агресора на свою готовність в черговий раз «пограти м’язами» в Азовському морі був досить прозорим і очевидним, – повідомляє sprotyv.info.

Раніше ми розповіли читачам, як, на думку експертів, може відбуватися різке нарощування агресором своєї військової присутності в Азовському морі безпосередньо в його морській складовій. Однак варто зазначити, що можливості агресора нанести удар «з моря» цим не вичерпуються.

По суті, противнику для того, щоб створити Україні значні проблеми «через Азов» досить форсувати Таганрозьку затоку, щоб атакувати угруповання Об’єднаних сил в районі Маріуполя з моря і повітря. Погодьтеся, в умовах панування противника на морі і в повітрі зробити це йому буде значно легше, ніж прогризати на тому ж напрямку заздалегідь вибудувану і підготовлену оборону українських військ, до того ж, яка складається з декількох ешелонів, виключно на суші.

Гіпотетичні втрати і ймовірність зазнати поразки в цих варіантах абсолютно не можна порівняти. Але, природно, в разі рішення про продовження «будівництва Новоросії» саме військовим шляхом, найбільш імовірним видається так званий комбінований варіант операції агресора, тобто проведення стрімкої десантної операції з моря з узгодженими ударами на фронті, зокрема на приморській ділянці і на південь від Донецька, значними наземними угрупованнями. В такому випадку утримати сам Маріуполь і райони на південь від Донецька угрупованню Об’єднаних сил (ОС) буде набагато складніше, ніж в умовах тільки наземних бойових дій.

Тому сьогодні ми приділимо увагу повітряній і безпосередньо десантній складовій можливого ​​азовського угруповання агресора.

Отже, ударне угруповання російської 4-ї Червонопрапорної армії ВКС і ППО Росії, а також відповідна група її армійської авіації вже розгорнуті практично впритул до зони проведення військової операції ОС, перш за все – саме на Маріупольському напрямку. Більш того, деякі оперативні аеродроми росіян перебувають на незначній, за сучасними авіаційними мірками, відстані від державного кордону, наприклад, військовий аеродром в Єйську або ТАНТК імені Берієва і кілька інших «польових» аеродромів, не кажучи вже про ростовський аеродромний «вузол». У тому числі і «на тому березі» – в Краснодарському краї і Ростовській області.

Це перш за все 1-а гвардійська змішана авіадивізія, в тому числі два штурмових і один бомбардувальний полки / бази (до 50-52 одиниць Су-25, Су-25СМ і близько 30-35 одиниць Су-24 і Су-34) і 16-а бригада армійської авіації, що має на озброєнні, крім іншого, ударні вертольоти типу Мі-28, розгорнуті в Ростовській області (до 24-26 штук).

З урахуванням того, що командування постійно тримає своє авіаційне угруповання на цьому напрямку, а також в Криму, в посиленому стані (шляхом перекидання оперативних резервів з інших напрямків), а також в стані підвищеної готовності, можемо констатувати: Україна повинна бути готова до застосування агресором на цьому напрямку до 100-120 ударних літаків типу Су-24, Су-34, Су-25 (різних модифікацій) і не менше 30-35 ударних вертольотів типу Мі-28, Ка-50 і Ка-52. При цьому не слід забувати, що принаймні три російських винищувальних авіаполки теж розгорнуті на цьому напрямку (це відповідна кількість винищувачів типу МіГ-29, Су-27, Су-30, і Су-35, деяка частина яких цілком може бути застосована як по наземним, так і по надводним цілям).

До того ж противник має можливість досить ефективно застосовувати в цій зоні як власні засоби ППО, так і засоби повітряного нападу (СВН), формально не заходячи в повітряний простір над зоною військової операції. Що, до речі, і було їм неодноразово продемонстровано в 2014 і 2015 роках (наприклад, випадок з обстрілом нашого штурмовика Су-25 російським винищувачем МіГ-29, який знаходився в повітряному просторі над територією РФ, а також неодноразові «порушення» повітряного простору України БПЛА і бойовими літальними апаратами ВКС РФ з боку Єйська і Таганрога).

Перейдемо до угруповання, яке може бути застосоване як десант. Це перш за все підрозділи 7-ої гірської десантно-штурмової дивізії з Новоросійська (можуть бути посилені підрозділами 56-ї десантно-штурмової козачої бригади з Камишина), а також 382-го окремого батальйону морської піхоти з Темрюка. При необхідності десант може бути посилений підрозділами 810-ї окремої бригади МП і 414-м і 727-м батальйон.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-24 06:02 :06