Новини » Світ 26 травня, 2018, 10:25
Ірландці висловилися за скасування заборони абортів, – дані екзит-полів

25 травня в Ірландії відбувся історичний референдум, покликаний змінити одне з найжорсткіших на Заході законодавств щодо абортів і засвідчити поступовий відхід країни від католицьких соціальних догм.

Згідно з першими даними екзит-полів, які були оприлюднені в ніч на 26 травня після закриття дільниць для голосування, переважна більшість ірландців – близько 68% – висловилися за скасування конституційної заборони абортів, у той час як прихильники цієї норми отримали лише близько 32%. Такі дані опитування, проведеного компанією Ipsos / MRBI для газети The Irish Times. Попередні підсумки голосування оголосять увечері 26 травня, – пише «Новое время».

На всенародне голосування було винесено питання про скасування так званої «восьмої поправки» конституції, яка закріплює право на життя ненародженої дитини нарівні з правом на життя його матері.

Цей пункт внесли в основний закон Ірландії 35 років тому – як наслідок, ірландкам було заборонено робити аборти під загрозою тюремного ув’язнення терміном до 14 років. Винятків не робили навіть для випадків, коли вагітність настала після зґвалтування або були виявлені серйозні вади розвитку плода.

За підсумками голосування на референдумі депутати ірландського парламенту планують схвалити внесення нових поправок до законів. Жінкам дозволять аборти у період до 12 тижнів вагітності, а у виняткових випадках – наприклад, за наявності загрози життю матері або важких вад розвитку плода, – до 23-го тижня вагітності.

Такі кроки дадуть можливість уникнути випадків на кшталт того, що стався в Ірландії у 2012 році. Тоді 31-річна уродженка Індії Савіта Халаппаванар померла від сепсису після трьох днів у лікарні, оскільки на 17-му тижні після діагностування зриву вагітності, лікарі відмовилися робити аборт доти, доки серце плода не перестало битися. Випадок викликав величезний резонанс у країні і став одним із приводів для нинішньої кампанії на захист легалізації абортів.

Більшість жителів країни вважають важливість голосування винятковою: багато хто з емігрантів спеціально повернувся на батьківщину цими днями, щоб їхній голос також зіграв свою роль.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-05 14:47 :29