субота, 26 травня, 2018, 13:07 Курйози
Маск намагався купити домен pravda.com, що належить українському ЗМІ, але обійшов перешкоду

Засновник Tesla і Space X Ілон Маск написав у Твіттері про спроби купити домен Pravda.com – ймовірно, для свого проекту Pravda, який дозволить користувачам Інтернету оцінювати правдивість журналістів і ЗМІ.

Підприємець виявив, що доменне ім’я pravda.com вже зайнято – Ілон Маск вважав, що його «використовують росіяни», – пише «Медуза».

Насправді адреса pravda.com належить українському виданню «Українська правда». Російські ЗМІ використовують сайти gazeta-pravda.ru («Правда», друкований орган ЦК КПРФ) і pravda.ru (холдинг «Правда.ру»).

Незабаром Ілон Маск зрозумів свою помилку і став шукати способи обійти цю перешкоду. Читачі в Твіттері пропонували винахіднику купити Україну, але Маск знайшов інше рішення – зареєструвавши співзвучне доменне ім’я Pravduh.com (це неіснуюче слово має читатися не як «правдух», а скоріше як «правДА»). Вигук duh використовується в англійському для підтвердження очевидного факту.

Поки що за адресою pravduh.com нічого немає.

Про намір запустити проект Pravda Ілон Маск оголосив 23 травня. Як саме він буде працювати, незрозуміло. За однією з версій, ідея створити сайт, який боровся б з ботами і дозволяв читачам визначати достовірність інформації, могла бути викликана критичними статтями в ЗМІ про автомобілі Tesla.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-13 22:01 :53