п'ятниця, 25 травня, 2018, 16:11 Світ
В Канаді знайшли сліди найдавнішої земної кори, якій понад 4 млрд років
Фото: meteoprog.pl
Фото: meteoprog.pl

Група американських та канадських вчених під керівництвом Річарда Карлсона з Інституту Карнегі в Вашингтоні зробила сенсаційне відкриття. На північному заході Канади вчені знайшли скелі, що містять сліди земної кори, що утворилася майже одночасно з нашою планетою. Це відкриття дозволить дізнатися більше про рух тектонічних плит після «народження» Землі.

Про це повідомляє Meteoprog.pl.

Використовуючи сучасні технології, вчені змогли дослідити ряд ізотопів, що містяться в граніті Канадського щита: самарій-147, неодим-142, неодим-144. Науковці дійшли висновку, що вік «найстарішої земної кори» – близько 4,2 мільярда років, тобто вона утворилася всього лише 200 мільйонів років після того, як «зародок» нашої планети сформувався в молодій тоді ще Сонячній системі.

За словами фахівців, неодим-142 є продуктом розпаду самарію-146, і чим менша кількість цього ізотопу в скелі, тим ближче до поверхні планети вона була під час формування Землі. Самарій-146, на відміну від самарію-147, є нестійким елементом.

Дослідники дійшли висновку, що склад канадських скель відповідає складу найдавнішої земної кори. З цього випливає, що рух тектонічних плит почався не одразу після утворення нашої планети.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 00:46 :19