п'ятниця, 25 травня, 2018, 20:35 Політика
Устінова: Міжнародним партнерам не потрібен ще один Верховний суд замість Антикорупційного
ZIK
ZIK

Президентський законопроект про Антикорупційний суд не передбачав права вето для міжнародних експертів. Але міжнародні партнери України проти такої норми. Їм не потрібен ще один Верховний суд, вони хочуть, щоби в Україні було верховенство права.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила член правління Центру протидії корупції Олександра Устінова.

Гостя програми зауважила: оскільки президентський законопроект про Антикорупційний суд не передбачав права вето для міжнародних експертів на обрання суддів, Антикорупційний суд буде діяти за таким же принципом, як Верховний суд України.

«Адже ВККС може фактично подолати вето і пропустити будь-якого суддю до Верховного суду. Наприклад, коли суспільство говорило, що цей суддя не може пояснити своїх статків, а інший судив майданівців, ВККС казала, що інформації надано дуже мало або що вони не вбачають у цьому чогось поганого, тож нехай іде працювати у Верховний суд. От саме у такому варіанті Президент пропонував спочатку створити Антикорупційний суд», – зазначила Устінова.

Проте міжнародні партнери України, зауважила експерт ЦПК, проти такої норми.

«Їм не потрібен ще один Верховний суд. Вони хочуть, щоби в Україні було верховенство права. Як у країні, якій вони допомагають фінансово і яку вже багато років вони підтримують», – додала Олександра Устінова.

Вона також зазначила, що участь міжнародних експертів у відборі суддів до Антикорупційного суду жодним чином не порушує Конституцію України.

«Міжнародні експерти обирали керівника НАБУ, і зараз ми мамо новий незалежний антикорупційний орган. Вони обирали і антикорупційного прокурора. Маємо частково незалежну прокуратуру. Але зараз нардепи розуміють, що Антикорупційний суд – це остання судова ланка, яка буде не просто вручати підозри, а буде садити топ-корупціонерів, от тому й затягують із прийняттям закону.

Я також нагадаю, що голосування за законопроект відбулося ще 1 березня. До 15 березня подавали правки у комітет, який очолює довірена особа Президента. Тому коли зараз Президент каже, що він не впливає на своїх депутатів та довірену особу, і що саме вони це затягують, це просто смішно», – наголосила Олександра Устінова.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 12:09 :03