Новини » Суспільство

Щоб не купували вугілля відрами: міністр заявив про перегляд ціни твердого палива

Вугілля. Фото: pexels.com

Із нового опалювального сезону в Україні планують переглянути ціну на закупівлю вугілля.

Про це сьогодні під час години запитань до уряду у ВРУ, засідання якої транслює телеканал ZIK, заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Народний депутат Сергій Хлань, звертаючись до міністра соціальної політики, зазначив, що вартість вугілля сягає до 7 тисяч гривень, і на півдні Херсонської області, де немає газифікації, уже не залишилося полезахисних смуг, адже всі дерева зрізали на дрова.

«Люди купують вугілля відрами. Минулого року я звертався із такою проблемою, і ви сказали, що буде збільшення грошей для субсидіювання щодо твердого палива. Уже почалося літо, і селяни завжди починають запасатися вугіллям влітку, і знову ставитимуть те саме питання, але за рік нічого не вирішено», – розповів нардеп та звернувся до міністра із запитанням, як можна вийти із такої ситуації.

Андрій Рева нагадав, що востаннє вартість твердого палива в Україні збільшували торік.

«Останній раз ми піднімали вартість однієї тонни вугілля минулого року. У цьому році ми плануємо з жовтня переглянути ціну на закупівлю однієї тонни вугілля. Розрахунки показують, що є взаємопов’язаний процес між субсидією на газ для опалення і твердим паливом: чим більше люди купують твердого палива, тим менше споживають природного газу. Тут є залежність, яка, з точки зору державних інтересів, є доцільною. Ми плануємо з нового опалювального сезону, з 1 жовтня, переглянути ціну і, відповідно, збільшити фінансування закупівлі твердого палива нашими громадянами», – повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева.

Loading...