п'ятниця, 25 травня, 2018, 14:09 Світ
«Русский мир» у польській бібліотеці промиває дітям мозок пропагандою
Фото: niezalezna.pl
Фото: niezalezna.pl

У польському місті Слупську як філія міської бібліотеки ім. Марії Домбровської працює Центр російської мови та культури, що фінансується фондом «Русский мир» (Russkij Mir) – одним з найпотужніших ресурсів пропаганди Кремля. Очолює Центр російської мови та культури колишній керівник КДБ і внук відомого убивці В’ячеслава Молотова.

Про це пише польське видання Niezalezna з посилання на «Gazeta Polska».

Після того, як партія «Громадянська платформа» програла на виборах у Польщі, Росія втратила можливості безпосереднього впливу на стратегічні галузі польської економіки, політики і армії. Відтак тягар офіційного поширення сфери впливу перекинуто у розряд так званої soft power (м’якої сили), тобто впливу на поляків через культуру, історію і навчання. Особливу роль у цьому відіграє фонд «Русский мир».

Російський центр мови та культури у Слупську працює з жовтня 2010 року і фінансується фондом «Русский мир», який отримує кошти з бюджету Росії.

«Наша діяльність полягає передусім у розповсюдженні російської культури і заохоченні до вивчення російської мови», – інформує Центр. Проте це «розповсюдження» означає, на жаль, російську пропаганду, спрямовану також на польських дітей. До Центру часто запрошують учнів середніх шкіл та дошкільних навчальних закладів.

Достатньо подивитися на заняття, що проходили у Центрі за останній місяць. Так, 22 лютого фінансований Кремлем Центр відвідали учні початкової школи №8 на заняття «Чай по-російськи», 21 лютого працівники Центру провели заняття виїзне заняття у дитячому садочку №11, де розповідали про народне мистецтво створення російської порцеляни, a 19 лютого до Центру запросили учнів 5 класу школи №4, яким розповідали про Москву. 12 лютого – знову у Центрі діти дошкільнята з садочку №5, яких знайомлять з «Масляною – російським народним святом».

Взагалі, у лекціях про історію, культуру і географію Росії чи малюванні російських матрьошок немає нічого поганого. Проблема в тому, що нав’язування симпатій до Росії проводять агенти країни, яка окупувала територію інших країн (Грузії, України, Молдови) і погрожує збройними діями Польщі. Не кажучи вже про те, що у деяких милих розмовах з дошколяриками, скажімо, про «підкорення космосу росіянами», проглядається повторення прорадянського викладу, відомого з часів PRL (Польської народної республіки).

Видання пише, що міський голова Слупська Роберт Бєдронь має розуміти, що фондом, який спонсорує навчання і заняття для польських дошкільнят, керує В’ячеслав Ніконов. Це колишній керівник департаменту ідеології в центральному комітеті комуністичної партії, у 1991-1992 роках – заступник керівника КДБ, внук В’ячеслава Молотова. Серед керівництва фонду – такі постаті як Віталій Ігнатенко – генеральний директор російської інформаційної агенції ТАСС, Сергій Лавров – міністр закордонних справ Росії, а також «совєцькі дипломати» – Наталія Нарочніцкая, Володимир Якунін, який увійшов у санкційний список США.

Переклад з польської Галини Палажій

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 00:14 :02